Dzięki fińskiemu dystrybutorowi, firmie MKM-TRADE Oy, w ostatnim czasie pojawiły się w Finlandii bardzo ciekawe projekty HVAC z zastosowaniem central wentylacyjnych KOMFOVENT. W Helsinkach został zrealizowany eco-drewniany apartamentowiec, w którym poszczególne mieszkania zostały wyposażone w indywidualną wentylację mechaniczną za pomocą jednostek KOMFOVENT DOMEKT. Kilkadziesiąt central znajdujących się na tym obiekcie, zapewnia świeże powietrze oraz energooszczędne rozwiązania dla mieszkańców.

Centrale Komfovent w projektach w Finlandii
Centrale Komfovent w projektach w Finlandii
Inny znaczący projekt pojawił się w mieście Espoo, gdzie centrala KOMFOVENT KLASIK z płytowym wymiennikiem ciepła została zamontowana w budynku mieszkalnym z wbudowanym geotermalnym ogrzewaniem.

Centrale Komfovent w projektach w Finlandii
Kuopio - dziewiąte co do wielkości miasto w Filnlandii, znajdujące się w północnej Savonii, jest już gotowe na wielkie otwarcie 90 butików w dużym centrum handlowym “Kauppakeskus Matkus” jesienią 2012. Na specjalne zamówienie, zostały wykonane wyjątkowo ciche jednostki wentylacyjne KOMFOVENT KLASIK o przepływie powietrza 48 600 m3/h. Powierzchnię 55 000 m2 wentyluje 16 central KOMFOVENT „szytych na miarę”. Urządzenia wyposażone w odzysk ciepła za pomocą wymienników obrotowych oraz płytowych, nie tylko dostarczają świeże powietrze dla tysięcy klientów odwiedzających codziennie sklepy, ale także, gwarantują oszczędność energii i efektywne działanie.

Centrale Komfovent w projektach w Finlandii
Źródło: Ventia Sp. z o.o.