Konstrukcja GAZELLE jest odmianą rodziny central SPAR powstałą w efekcie wprowadzenia odpowiednich standardów mających na celu obniżenie ceny i skrócenie czasu dostawy. Konstrukcja opiera się na samonośnym szkielecie zbudowanym z odpornych na skręcanie, galwanizowanych profili stalowych i aluminiowych narożników. Wszystkie ściany i drzwi zawierają pomiędzy dwiema powłokami z galwanizowanej blachy stalowej 50-cio milimetrową warstwę wełny mineralnej, zapewniając doskonałą izolację cieplną i tłumienie hałasu.Produkcja
Nowoczesna linia produkcyjna oraz zespół wykwalifikowanych pracowników jest gwarantem wysokiej jakości produktów Systemair. Strukturalne planowanie produkcji i logistyka zapewniają szybkie i pewne dostawy urządzeń.
Instalacja
GAZELLE jest centralą o zwartej konstrukcji, łatwą w instalacji w nieomal każdym miejscu. Bez względu na wielkość kanałów, Gazelle może zostać odpowiednio dobrana do wymaganego przepływu powietrza. Duże drzwi inspekcyjne oraz łatwy dostęp do poszczególnych sekcji sprawiają, że prace konserwacyjne nie są kłopotliwe.
Zamówienia i dostawy
• Łatwość specyfikacji zamówień
• Dobrze funkcjonująca logistyka
• Dostawa na czas


Główne sekcje:
Przepustnica
Obracające się przeciwsobnie płaszczyzny zamykające, wykonane są z aerodynamicznego profilu aluminiowego, którego krawędzie wyposażone są w gumowe uszczelki zapewniające szczelność zamknięcia.
Filtr
Położenie wkładów wewnątrz obudowy ustalane jest przez zaciski na prowadnicach obsługiwane za pomocą dużych, wygodnych dźwigni.


Krzyżowy wymiennik ciepła
Krzyżowy wymiennik zalecany jest w sytuacjach, gdy przepływające przez centralę strumienie nie mogą ulegać mieszaniu, np. z powodu zapachów zawartych w usuwanym powietrzu.
Obrotowy wymiennik ciepła
Wymienniki tego typu zapewniają wyższą sprawność odzysku niż wymienniki krzyżowe. Rotor napędzany jest poprzez system VARIMATIC składający się z układu elektronicznego sterującego prędkością obrotową silnika.
Nagrzewnica
Standardowo centrale wyposażone są w nagrzewnice wodne, ale istnieje możliwość montażu nagrzewnicy elektrycznej.
Chłodnica
Chłodzenie powietrza realizuje się w chłodnicach zasilanych wodą lodową lub odparowaniem bezpośrednim.
Wentylator
Zastosowane wentylatory z łopatkami zakrzywionymi do tyłu charakteryzują się wysoką sprawnością w nieomal każdych warunkach.
Osprzęt
Oprócz opisanych standardowych elementów wyposażenia central dysponujemy szeroką gamą osprzętu dodatkowego.
Dobór wielkości centrali:


GAZELLE typu C z obrotowym wymiennikiem powitrza