Firma Harmann Polska Sp. z o.o. zgłosiła centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła FG do Konkursu na Najciekawszy Produkt wystawy FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2010.

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła FG
FGCentrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła FG znajdują zastosowanie jako urządzenia do obróbki powietrza w obiektach mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Ponadto w obiektach, gdzie wymagane jest zachowanie ścisłych wymagań odnośnie parametrów powietrza w pomieszczeniu - jak np. biura, sale konferencyjne, sklepy, biblioteki, szkoły, szpitale, itd.

Konstrukcja central FG została zaizolowana termicznie i akustycznie wełną mineralną o grubości 40 mm. Wszystkie elementy zewnętrzne zostały precyzyjnie spasowane w efekcie czego brak jest jakichkolwiek ostrych krawędzi.
W zależności od modelu oraz opcji wykonania centrale mogą być wyposażone w filtry panelowe klasy EU5 lub EU7. Odzysk ciepła realizowany jest za pomocą wymiennika krzyżowego wyposażonego w by-pass. Chłodnica typu DX coil; przepustnice z siłownikiem; dyfuzory na wlocie i wylocie redukujące przenoszenie drgań. Elementy grzejne/chłodzące mogą stanowić: nagrzewnica wodna lub elektryczna, chłodnica wodna lub chłodnica freonowa.
W centralach typu FG zastosowano wentylatory promieniowe dwustronnie ssące o łopatkach wygiętych do przodu pozwalające na osiąganie wysokich spręży. Wentylatory można regulować przy użyciu regulatorów transformatorowych poprzez zmianę napięcia zasilania. Jako wyposażenie opcjonalne można zastosować automatykę sterującą pracą central.

Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna FG może być wykonana w wersji stojącej lub podwieszanej.
W skład rodziny central FG wchodzą 4 podstawowe wielkości różniące się wersją wyposażenia oraz parametrami pracy. Zakres wydajności typoszeregu central FG wynosi od 2000 do 3500 m3/h, spręż dyspozycyjny od 690 do 800 Pa. Wszystkie modele są wyposażone w wentylatory zasilane prądem 230V, 50Hz.

Firma Harmann Polska Sp. z o.o. zgłosiła centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła FG do Konkursu na Najciekawszy Produkt wystawy FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2010. >>głosowanie online

Źródło: www.forumwentylacja.pl