Od czerwca 2006 w ofercie IGLOTECH znalazły się urządzenia z nowoczesnej serii Brink Renovent HR.


Zasadniczym przeznaczeniem central rekuperacyjnych jest mechaniczne wymuszanie obiegu powietrza podczas wentylacji różnego rodzaju pomieszczeń oraz odzysk ciepła z powietrza wyciąganego i wykorzystywanie go do ogrzania powietrza nawiewanego. Takie rozwiązanie zapewnia usunięcie nadmiaru dwutlenku węgla, nieprzyjemnych zapachów oraz dostarczenie świeżego powietrza do pomieszczeń. Powietrze nawiewane i odprowadzane z pomieszczenia jest filtrowane. Wydajność centrali wentylacyjnej i temperaturę powietrza nawiewanego do pomieszczenia użytkownik może regulować według swoich potrzeb.

Urządzenia z serii Brink Renovent HR odzyskuje ciepło ze sprawnością do 95% i wyposażone jest w energooszczędne wentylatory zasilane prądem stałym. To co wyróżnia nową generację centralek Brink to przede wszystkim możliwość indywidualnego ustawienia wydajności na każdym z trzech biegów. Urządzenie jest wyposażone również w wskaźnik zabrudzenia filtra, który pokazuje na wyświetlaczu, kiedy filtr jest zanieczyszczony. Centrale wyposażone są również w całkowicie nowy system ochrony przed niskimi temperaturami, pozwalającym na optymalna pracą nawet przy bardzo niskich temperaturach atmosferycznych. Realizowane jest to poprzez ustawienie dysproporcji pomiędzy kanałem wywiewnym i nawiewnym.

Ponadto urządzenie charakteryzuje:
• ograniczoną emisją hałasu dzięki zastosowaniu materiałów dźwiękochłonnych;
• systemem diagnostycznym awarii; ( informacje o 10 różnych stanach urządzenia są przedstawiane na wyświetlaczu);
• opcją podłączenia dodatkowej płytki sterującej zapewniającej sterowanie urządzeniami: np. nagrzewnicą, czujnikiem wilgotności, czujnikiem jakości powietrza;
• automatycznie sterowanym bypass-em (w przypadku central z Bypass-em).

Urządzenie może być wyposażenie w pełni automatyczny bypass, zapobiegający podgrzewaniu powietrza nawiewanego do budynku przez powietrze wywiewane. Bypass jest całkowicie sterowany automatycznie, poprzez ustalenie temperatury, przy której ma on się otworzyć. Jest to odczuwalne szczególnie podczas letnich nocy, gdy pożądane jest świeże powietrze, wówczas ciepłe powietrze z pomieszczenia jest wymieniane chłodnym powietrzem z zewnątrz.

Renovent HR jest dostępny w dwóch wersjach w zależności od wydajności:
Renovent Medium o wydajności do 300 m³/h przy 150 Pa oporu przepływu w przewodach;
Renovent Large zapewnia maksymalnie 400 m³/h przy 150 Pa oporu przepływu w przewodach.
Obie wersje dostępne są z różnymi opcjami podłączeń przewodów, pozycji drzwi filtra, z lub bez bypass-u.
Źródło: Iglotech