Produkty CEKOL z kategorii masy i gładzie szpachlowe po raz drugi okazały się - zdaniem klientów – najbardziej znane i doceniane. W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu "Laur Klienta", tytułu przyznawanego przez "Przegląd Gospodarczy" dodatek do Gazety Prawnej marka CEKOL została laureatem złotego godła w kategorii "Masy i gładzie szpachlowe ". Takie wyróżnienie to potwierdzenie popularności grupy produktów tej marki wśród klientów na polskim rynku.

W oparciu o opinie klientów zweryfikowane ankietami wyłoniono najpopularniejsze marki i produkty na krajowym rynku. Wśród nich, w kategorii „Masy i gładzie szpachlowe”, na pierwszym miejscu znalazła się marka CEKOL. Do badań, których celem było określenie poziomu powszechnej popularności produktów i usług wykorzystano metodę Omnibus, czyli powtarzalności i ciągłości. Badania przeprowadzono min. wśród małych i średnich firm świadczących usługi budowlane, w składach i hipermarketach budowlanych. Znaczącą rolę odegrało w badaniach także głosowanie czytelników.

„Jesteśmy zaszczyceni zdobyciem po raz drugi najwyższego wyróżnienia w tak silnej i konkurencyjnej kategorii jaką są „masy i gładzie szpachlowe” – powiedział Piotr Kuryś, dyr. handlowy Cedat Sp. z o.o. To, że klienci ponownie tak wysoko ocenili nasze produkty jest dla nas nagrodą za zaangażowanie i trud, który od lat wkładamy w utrzymanie wysokiej jakości naszych produktów. Właśnie bezkompromisowość w kwestii kształtowania polityki jakości pozwala nam cieszyć się przyznanym przez klientów Złotym Laurem.

Firma CEDAT Sp. z o.o. to polski producent zapraw chemii budowlanej marki CEKOL. Posiada cztery duże, nowoczesne fabryki - w Gdańsku, w Stawigudzie koło Olsztyna, w Bełchatowie oraz w Gołdapi. W swojej ofercie firma Cedat ma ponad 30 rodzajów zapraw CEKOL przeznaczonych do rozmaitych prac budowlanych (www.cekol.pl). Produkty te tworzą kompleksową ofertę rozwiązań gotowych do budowy i remontu budynków mieszkalnych czy budynków użyteczności publicznej. W asortymencie mas i gładzi szpachlowych oferuje klientom białą masę szpachlową CEKOL C-45, masę do beztaśmowego spoinowania płyt kartonowo-gipsowych CEKOL C-40, gips szpachlowy CEKOL GS-100, gładź szpachlową CEKOL GS-200. Wszystkie produkty spełniają wymagania europejskiej normy i zanim trafią do rąk klientów przechodzą szczegółową weryfikację przez dział jakości firmy Cedat zgodnie z wymaganiami ISO 9001-2000.