Oferuje doskonałe schładzanie do żądanej temperatury i sterowanie temperaturą, zmniejsza łączny koszt posiadania i oddziaływanie na środowisko zapewniając maksymalne bezpieczeństwo łańcucha chłodniczego.

Carrier Transicold prezentuje wszechstronny agregat Vector 1550
HANOWER, Niemcy, 22 września 2010 r. – Podczas targów IAA firma Carrier Transicold przedstawiła dziś ostatnią innowację techniczną, agregat chłodniczy dla naczep Vector 1550. Agregat Vector 1550 rozwiązuje szereg problemów, z jakimi boryka się branża transportu chłodniczego, zapewniając niskie zużycie energii, poprawę parametrów związanych z ochroną środowiska oraz maksymalną ochronę łańcucha chłodniczego. Carrier Transicold jest jednostką Carrier Corp., światowego lidera w dziedzinie zaawansowanych technicznie rozwiązań związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją i chłodzeniem, który sprawia, że świat dookoła nas staje się lepszy dzięki zaawansowanym technicznie innowacjom i służbie na rzecz środowiska. Carrier Corp. jest jednostką biznesową United Technologies Corp. (NYSE: UTX).
Vector 1550Vector 1550
Nowy agregat Vector 1550 bazuje na sukcesie agregatu Vector 1850, łącząc moc 14 800 W z niższym zużyciem paliwa. Optymalizację zużycia energii w agregacie Vector 1550 osiągnięto dzięki opatentowanemu połączeniu hermetycznej sprężarki z ekonomizerem, co pozwala na użycie silnika diesla o pojemności 1,5 l. Funkcja ekonomizera zapewnia maksymalnie 40% wzrost wydajności chłodzenia podczas osiągania obniżania temperatury do żądanej wartości, co powoduje automatycznie oszczędności w fazie regulacji temperatury. Dzięki zapewnieniu odpowiedniej wydajności w fazie chłodzenia, zużycie energii ulega znaczącemu zmniejszeniu przy równoczesnym utrzymaniu wyjątkowych parametrów łańcucha chłodniczego.
Ponadto agregat Vector 1550 zapewnia szybsze obniżanie temperatury do żądanej wartości: możliwe jest osiągnięcie punktu nastawczego o 25% szybciej w porównaniu z konwencjonalną technologią i przy wyjątkowo precyzyjnym sterowaniu temperaturą (+/ 0,3°C). Technologia napędu całkowicie elektrycznego zapewnia agregatowi Vector 1550 stałą moc grzejną 8800 W niezależnie od warunków pogodowych, co oznacza, że agregat umożliwia wyjątkowo szybkie odszaranianie. Ponadto optymalna cyrkulacja powietrza pozwala na uzyskanie jednorodnego rozkładu temperatury, aż o 12% skuteczniejszego od tradycyjnych technologii.

Doskonałe wyniki idą w parze z dużą niezawodnością. Pionierska w skali branży technologia napędu całkowicie elektrycznego wprowadzona przez Carrier Transicold w przypadku naczep chłodniczych oznacza korzyści dla klientów. Przedstawiona po raz pierwszy przez Carrier Transicold pod koniec lat dziewiędziesiątych. Całkowicie elektryczna technologia chłodzenia eliminuje z cyklu chłodzenia znaczą liczbę części wymagających serwisowania, co znacząco skraca czas konserwacji i przestoju. Przeprowadzone ostatnio dwunastomiesięcznie badanie floty składającej się z 700 naczep, należącej do dużej brytyjskiej sieci detalicznej, wykazało wskaźnik dostępności 99,4% w przypadku naczep wyposażonych w agregat Vector.

Efektywność chłodzenia agregatu Vector 1550 została zoptymalizowana przy jednoczesnym zmniejszeniu oddziaływania na środowisko. Mniejsza liczba części i złączy w przypadku opatentowanej technologii napędu całkowicie elektrycznego firmy Carrier znacząco zmniejsza wycieki chłodziwa w porównaniu z konwencjonalnym napędem pasowym. Niskie zużycie paliwa przez agregat Vector 1550 zmniejsza ogólny ślad węglowy o 35% w porównaniu z tradycyjnymi systemami, co stanowi odpowiednik usunięcia 2,8 tony CO2 na jeden agregat rocznie.
Agregat Vector 1550 jest także jednym z najlżejszych na rynku agregatów chłodniczych dla naczep (739 kg) i charakteryzuje się niskim poziomem hałasu (71 dB(A)), dzięki czemu jest idealny do zastosowań miejskich, zarazem zapewniając kierowcy komfort na długich trasach.
Vector 1550Vector 1550
Agregat Vector 1550 wyposażono w bezpośredni interfejs sterowania LogiCOLD, przyjazny dla użytkownika sterownik z funkcjami, który można dostosować tak, by pasował do różnych schematów dystrybucji i rodzajów przewożonych towarów. Agregat Vector 1550 można także opcjonalnie wyposażyć w system COLDTrans, internetowy system monitorowania, który umożliwia menedżerom zarządzającym flotą otrzymywanie w czasie rzeczywistym informacji o temperaturze i agregacie chłodniczym, z przeprowadzeniem zdalnej diagnostyki włącznie.

„Klienci odniosą liczne korzyści z zapewnianej przez agregat Vector 1550 stałej temperatury, optymalizacji zużycia energii podczas transportu na duże odległości i niezrównanej wydajności temperaturowej w zastosowaniach związanych z dystrybucją,” powiedział Bertrand Gueguen, wiceprezes Carrier Transicold Europe. „Wszechstronność agregatu Vector 1550 w transporcie łatwo psujących się i wrażliwych na zmiany temperatury produktów sprawia, że jest on idealnym wyborem w licznych zastosowaniach logistycznych.”

Więcej informacji: www.carriertransicold.eu oraz www.vector1550.com

Carrier TransicoldCarrier Transicold pomaga ulepszać sterowanie temperaturą podczas transportu i przewozu dzięki kompletnej linii urządzeń do ciężarówek, naczep i kontenerów chłodniczych. Carrier Transicold jest jednostką Carrier Corp., światowego lidera w dziedzinie zaawansowanych technicznie rozwiązań związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją i chłodzeniem. Eksperci firmy Carrier oferują zrównoważone rozwiązania, integrujące produkty zapewniające oszczędność energii, sterowanie w budynkach i usługi energetyczne dla klientów z branży budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego, handlu detalicznego, transportu i branży spożywczej. Firma Carrier, założona przez wynalazcę nowoczesnej klimatyzacji, sprawia, że świat dookoła nas staje się lepszy dzięki zaawansowanym technicznie innowacjom i służbie na rzecz środowiska. Carrier jest jednostką United Technologies Corp., czołowego dostawcy systemów dla przemysłu lotniczego i astronautycznego oraz budowlanego. Więcej informacji można znaleźć w witrynach www.carrier.com i www.carriertransicold.eu