Carrier Corporation, będący częścią United Technologies Corporation i światowym liderem w dziedzinie rozwiązań w klimatyzacji, ogrzewaniu i chłodzeniu, ogłosił w lipcu br., iż doszedł do porozumienia w sprawie sprzedaży 50% udziałów w firmie Scroll Technologies, będącej w spółce joint venture z Bristol Compressors, Inc. zlokalizowanym w Arkadelphia (Arkansas), firmie Danfoss A/S. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.


Bristol Compressors jest częścią Johnson Controls, Inc. zajmującą się produkcją sprężarek. Scroll Technologies produkuje sprężarki do zastosowań w HVACR.
Danfoss, duński producent sprężarek i innych elementów HVACR kupuje 100% udziałów w Scroll Technologies, łącznie ze wszystkimi korzyściami właścicielskimi zarówno Carrier jak i Bristol Compressors. Transakcja powinna zakończyć się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, po przejściu przez standardowe procedury, oraz uzyskaniu innych niezbędnych zezwoleń.
"Wyzbycie się 50% udziałów Carrier w Scroll Technologies na rzecz światowego lidera w produkcji sprężarek jest dobrym posunięciem" powiedział Geraud Darnis, prezes Carrier Corp. "Skupia to działania produkcyjne Carrier Corp. i wspiera trwające inwestycje technologiczne w Scroll Technologies. Jest to zgodne ze strategią Carrier dotyczącą zaspakajania istotnej części jego zapotrzebowania na sprężarki od światowych i wyspecjalizowanych producentów, włączając w to Dannfoss".
Więcej informacji na www.carrier.com

Carrier Corp., z siedzibą w Farmington (Connecticut), jest największym światowym dostawcą rozwiązań klimatyzacyjnych, ogrzewania i chłodnictwa, działającym w 172 krajach. United Technologies Corp. jest zlokalizowanym w Hartford (Connecticut) dostawcą szerokiej gamy zaawansowanych technologicznie produktów i usług wsparcia dla przemysłu kosmicznego i budownictwa.