Capital One Advisers Sp. z o. o., Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, podpisał kolejną umowę ze Spółką, której będzie doradzać w zakresie pozyskania kapitału w drodze oferty niepublicznej.


Capital One Advisers w ramach podpisanej umowy ze spółką Centrum Klima Sp. z o.o., przeprowadzi ofertę niepubliczną akcji. Jeszcze w tym roku rozważane jest wprowadzenie Centrum Klima do Alternatywnego Systemu Obrotu.
Będzie to czwarta z kolei firma, po Rodan Systems S.A., Krynicki Recykling Sp. z. o.o. oraz Okienku Kasowym S.A., którą Capital One Advisers planuje wprowadzić na NewConnect w najbliższych miesiącach.

„Centrum Klima jest jednym z największych w Polsce producentów i dystrybutorów materiałów oraz akcesoriów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Spółka operuje w niezwykle rozwojowym obszarze rynku, zaspokajając potrzeby małych i średnich odbiorców, w obsłudze których nie specjalizują się duże międzynarodowe koncerny. Sektor, w którym działa Spółka, rozwija się dynamicznie i ma doskonałe perspektywy. Wynika to z bardzo dobrej koniunktury na rynku materiałów budowlanych i nieruchomości oraz ogólnej tendencji do podnoszenia standardu wykańczania budynków”
– mówi Marcin Duszyński, prezes Capital One Advisers – „Pozyskanie kapitału w drodze oferty niepublicznej pozwoli Spółce lepiej wykorzystać szanse wynikające z szybkiego wzrostu rynku, na którym funkcjonuje oraz zrealizować cele biznesowe na najbliższe lata”.
Obroty Centrum Klima w 2006 roku wyniosły ok. 52 mln PLN, a zysk netto ok. 5 mln PLN. Na rok 2007 planowany jest dalszy, dynamiczny wzrost przychodów do poziomu 75 mln PLN przy zachowaniu stałych, wysokich marż.

Fot. 1 Zatrudnienie i obroty Centrum Klima (źródło: www.centrumklima.pl)
Spółka Centrum Klima powstała w 1995 roku. W chwili obecnej zatrudnia ok. 100 osób, a jej klientami jest ponad 800 firm w kraju i zagranicą. Obecnie działalność operacyjna prowadzona jest w podwarszawskim Piastowie, gdzie mieszczą się hale produkcyjne oraz nowoczesny magazyn wysokiego składowania. Drugi obiekt tego typu zlokalizowany jest w Warszawie. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na oferowane produkty, Spółka planuje dalszą rozbudowę potencjału produkcyjnego, dzięki czemu będzie możliwe znaczące zwiększenie skali działalności operacyjnej.

Źródło: Capital One Advisers Sp. z o.o.
Capital One Advisers Sp. z o.o. działa na rynku kapitałowym od 2002 roku specjalizując się w doradztwie przy pozyskiwaniu finansowania dłużnego i kapitałowego, fuzjach i przejęciach, sprzedaży przedsiębiorstw i wprowadzaniu spółek do publicznego obrotu giełdowego. Zespół doradców Capital One Advisers posiada ponad 10 lat doświadczeń w zakresie realizacji krajowych i międzynarodowych transakcji kapitałowych oraz w doradztwie finansowym i strategicznym. Ekspertyza członków zespołu firmy oparta jest na pracy doradczej dla szeregu dużych prywatnych i instytucjonalnych klientów oraz praktycznej działalności inwestycyjnej po stronie międzynarodowych funduszy private equity.