Infomujemy, że pojawiła się nowa wersja programu do projektowania instalacji wentylacyjnych CADvent 4.0.Program CADvent 4.0 można pobrać ze strony www.cadvent.pl (bezpośrednio z: www.lindab.com/ventilation/cadvent/4.0.0.651/install.exe).
W nowej wersji 4.0 m.in.:
• MDI - wprowadzono aktywację MDI, dzięki czemu możliwe jest otwarcie kilku rysunków jednej sesji AutoCADa,
• łatwa lokalizacja produktów - w oknie dialogowym safe, isol i transfer dodany został firlt ułatwiający wyszukanie żądanego produktu,
• szybki wybór redukcji prostokątnych / przejść z elementów prostokątnych na okrągłe,
• rozszerzenie możliwości kontroli kolizji,
• inne nowe funkcje m.in. w "Kontynuacja rysowania" (Continue From), możliwościach obliczeń, wymiarowaniu i opisywaniu projektu.
Szczegóły na temat programu CADvent, jego najnowszej wersji, instalacji, rejestracji oraz informację o szkoleniach zawarto na stronie www.cadvent.pl.
Z myślą o ułatwieniu pracy projektowej oraz zdając sobie sprawę z dużych możliwości programu, firma Lindab organizuje bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi pogramu CADvent. Szkolenia odbywają się w Centrum Szkoleniowym firmy Lindab w siedzibie firmy w Łomiankach pod Warszawą. Podczas szkolenia uczestnicy mogą poznawać i doskonalić umiejętności w posługiwaniu się programem CADvent. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat jego ukończenia.
Szkolenia odbywają się w dwóch poziomach zaawansowania:
• poziom I - wstęp do projektowania w AutoCAD 3D oraz funkcje i możliwości programu CADvent
• poziom II - przeznaczony dla osób, które ukończyły poziom I oraz dobrze znających program. Kurs obejmuje przedstawienie nowych możliwości programu, problemów i pytań związanych z projektowaniem, możliwości ustawień "Project Settings".
Najbliższe terminy szkoleń z zakresu programu CADvent (miejsce: Łomianki k. Warszawy):
04-05 lipca 2005 r.
18-19 lipca 2005 r.
22-23 sierpnia 2005 r.
29-30 sierpnia 2005 r.

Program CADvent 4.0 to narzędzie, za pomocą którego można zaprojektować system wentylacyjny od pomysłu, aż do gotowej dokumentacji wykonawczej zawierającej wszystkie obliczenia i listę potrzebnych elementów, rysunki w 3D i 2D, wybrane przekroje i oczywiście nietypowe elementy.

CADvent 4.0
jest narzędziem pomagającym w projektowaniu systemów wentylacyjnych, który firma Lindab Sp. z o.o. bezpłatnie udostępnia zainteresowanym projektantom. CADvent umożliwia dokonanie oddzielnych obliczeń wymiarowych, akustycznych, przepływów powietrza oraz przygotowuje dokładną listę potrzebnych elementów. Poza tym program jest w stanie przygotować protokół regulujący, który może być bardzo przydatny w trakcie regulowania gotowego systemu, ponieważ parametry wyliczeniowe mogą być konfrontowane z parametrami mierzonymi na miejscu i wartościami korygowanymi. Program CADvent 4.0 jest nakładką na AutoCAD'a 14 i 2000.