Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że zwalczanie zmian klimatycznych musi się zacząć od największych pochłaniaczy energii, czyli budynków zużywających około 40 proc. całkowitej wytwarzanej energii. Walka z marnotrawstwem w tym sektorze będzie więc potencjalnie najbardziej efektywnym sposobem przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Jednak jak w praktyce każdy z nas może zwiększyć efektywność energetyczną lub też zredukować emisję dwutlenku węgla?

BuildDesk wspiera ideę 3xE
Rozumiejąc istotę zależności – fakt, że nie ma sektora o większym potencjale oszczędności energii niż budownictwo - firma BuildDesk pracuje nad zwiększeniem efektywności energetycznej budynków. Razem z Grupą Energa stara się wskazać klientom sposoby racjonalnego zużycia energii. Przekłada się to na niższe rachunki, bardziej efektywne wykorzystanie energii i ochronę środowiska.

Ekonomia, Ekologia i Efektywność to założenia innowacyjnego na polskim rynku modelu współpracy pomiędzy dostawcą energii – Grupą Energa, a jej odbiorcą – klientem indywidualnym i użytkownikiem instytucjonalnym. BuildDesk Polska wspiera kampanię, świadcząc usługi w zakresie konsultingu energetycznego, wskazując obszary podniesienia efektywności energetycznej i proponując konkretne rozwiązania mogące przynieść oszczędności. W ramach gamy produktów Smart ECO, działania BuildDesk obejmują wykonywanie, certyfikatów energetycznych, audytów elektroenergetycznych, termomodernizacyjnych czy termowizyjnych.

– Dzięki współpracy z jednym z głównych koncernów energetycznych w Polsce, stworzona została oferta, skierowana do szerokiego grona klientów - firm, instytucji, jednostek samorządu terytorialnego oraz klientów indywidualnych - mówi Arkadiusz Dębowy, Product Manager firmy BuildDesk. W ramach innowacyjnej oferty "Zysk+", klienci nieodpłatnie otrzymują wstępny audyt energetyczny, który zawiera informacje na temat możliwości poprawy efektywności energetycznej przedsiębiorstwa oraz wykaz konkretnych korzyści wynikających z przeprowadzenia pełnego audytu energetycznego. - Wnioski z audytu przedstawione są w formie raportu opracowanego przez profesjonalnych audytorów w oparciu o dane uzyskane od klienta – dodaje Dębowy.

Dostarczając wsparcia technicznego czy realizując zadania audytorskie we współpracy z jednym z głównych dostawców energii, firma BuildDesk stara się dowodzi , iż możliwe jest zmniejszenie zużycia energii, niezależnie czy jest to obiekt mieszkalny, biurowy, handlowy, usługowy lub też produkcyjny. Wystarczy przeanalizować konstrukcję budynku pod kątem potencjalnych oszczędności, wskazać rozwiązania, dzięki którym osiągniemy korzyści finansowe i je wdrożyć. Warto również pamiętać, że zawarte w audytach propozycje modernizacji niekoniecznie oznaczają duże nakłady inwestycyjne. - Właśnie dlatego, warto zacząć od pozyskania wiedzy o zapotrzebowaniu na energię i możliwościach poprawy efektywności energetycznej, której mogą dostarczyć audyty elektroenergetyczne, termomodernizacyjne czy termowizyjne – podkreśla specjalista BuildDesk.


Źródło: Prelite Public Relations