Międzynarodowy przewodnik budowlany i mieszkaniowy Allconstructions.com, w Polsce bardziej znany jako Budowaplus.pl, rozpoczyna działalność również na Białorusi. W tym kraju portal będzie działał pod nazwą Stojabc.by

To już siódmy kraj, w którym będzie działał międzynarodowy portal Allconstructions.com. Będzie w nim można znaleźć artykuły na temat wykończenia i odnowienia mieszkania, dokładne instrukcje prac budowlanych i remontowych, zdjęcia zrealizowanych projektów. W katalogu będzie można znaleźć ponad 600 tysięcy firm budowlanych z całej Europy.

W 2007 roku Allconstructions.com, największy portal o tematyce budowlanej na Litwie, wszedł na rynki Łotwy, Polski, Wielkiej Brytanii i Niemiec. W 2008 roku udało się to osiągnąć i w Rosji. W Łotwie i Polsce już zajmujemy dominującą pozycję – w tych krajach portal jest reklamowany w telewizji, przeprowadzono zewnętrzne kampanie reklamowe. Poza tym, Allconstructions.com zajmuje wysoką pozycję w wyszukiwarkach internetowych.

Zdaniem dyrektora portalu Sergieja Jeriomenko, właśnie dzięki Allconstructions.com przedsiębiorcom litewskim udało się nawiązać kontakty z użytkownikami z Łotwy. Wiele litewskich firm weszło razem w ten rynek i mocno podniosły swoją sprzedaż. Nie mało dużych polskich firm, korzystając z możliwości, jakie stwarza Allconstructions.com, weszło na rynek Rosji. Pozwala to sądzić, że w niedalekiej przyszłości przykłady podobnej owocnej współpracy będzie można zaliczyć również do zasług białoruskiej wersji portalu.

Specjaliści zauważają znaczne polepszenie sytuacji ekonomicznej Białorusi. Zdaniem przedstawiciela Banku światowego na Ukrainę, Mołdawię i Białoruś Paula Birminghama w ciągu ostatnich czterech lat ekonomika Białorusi osiągnęła dobre wyniki. W zatwierdzonym planie pierwszoplanowych środków liberalizacji warunków społecznej działalności ekonomicznej w 2009 r. państwo wiele uwagi skupia na doskonalenie procedur związanych z projektowaniem, budową i oddaniem obiektów do użytku. Stwarza się dogodną atmosferę kupna, sprzedaży, rozwoju stosunków użytkowania własności i ziemi, działalności inwestycyjnej, ulepszana jest publikacja przepisów celnych i podatkowych, upraszczany jest system podatkowy. Wszystko to zwiększa zaufanie społeczne Białorusią jako godnym zaufania partnerem finansowym.

Mimo tego, że podstawowym międzynarodowym partnerem handlowym Białorusi jest Rosja, to handel z UE stanowi jedną trzecią handlu zagranicznego Białorusi.

Wyniki ośmiu miesięcy 2008 roku świadczą o dalszym dynamicznym wzroście obrotów handlowych pomiędzy Białorusią a Polską.

Według statystyk białoruskich dwustronne obroty towarowe w ciągu ośmiu miesięcy 2008 roku wzrosły o kolejne 69,9% i osiągnęły 2107,1 milionów USD. Białoruski eksport do Polski zwiększył się o 86,1% (do 1365,3 mln. USD), polski do Białorusi – o 46,3% (do 741,8 mln. USD).

Przytoczone dane statystyczne wskazują iż obroty handlowe stabilnie i dynamicznie rosną co świadczy o dalszym poszerzaniu się współdziałania pomiędzy podmiotami gospodarczymi Białorusi i Polski i obopólnie korzystnym charakterze białorusko-polskich relacji gospodarczych. (Źródło:Ambasada Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej)

Allconstructions.com chce stać się częścią życia ekonomicznego Białorusi i ma nadzieję, że będzie korzystny dla obecnych czytelników i dla przyszłych klientów.