Witam, chciałabym dowiedzieć się na jakie dotacje mogę liczyć podejmując się dużej inwestycji jaką jest budowa kompleksu sportowo-rehabilitacyjnego, a mianowicie basenu o standardach umożliwiających organizację zawodów międzynarodowych, siłowni oraz w przyszłości prywatnego gabinetu rehabilitacyjnego z salą terapeutyczną. Z góry dziękuję za informację.

W przypadku ubiegania się o dotacje unijne jako przedsiębiorca może Pani liczyć na dofinansowanie takich zadań jak np: zakupy wszelkich środków trwałych (poza samochodami), budowę, renowację pomieszczeń, zakup wartości niematerialnych i prawnych (patenty, licencje, itp). W województwie warmińsko – mazurskim maksymalna wartość dofinansowania projektów ze środków publicznych nie może przekroczyć 70 % w przypadku inwestycji w mikro lub małych przedsiębiorstwach i 60 % w przypadku inwestycji w średnich przedsiębiorstwach.
Najkorzystniejszy program w ramach którego może ubiegać się Pani o dotacje to Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2007-2013, którego uruchomienie planowane jest na I kwartał 2008 roku. Dokładny termin powinien być znany pod koniec roku.
Więcej informacji może Pani uzyskać na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego www.wm.24.pl

(2007.11.26, woj. warmińsko-mazurskie)