Najnowsze produkty oraz technologie dla branży budownictwa przyciągnęły na poznańskie targi budowlane całą rzeszę profesjonalistów poszukujących rozwiązań na miarę swoich potrzeb. Ponad 50000 zwiedzających odwiedziło odbywające się w dniach 24-27 stycznia 2012 w Poznaniu targi BUDMA, BUMASZ, CBS oraz GLASS.

BUDMA 2012 - po targach
PONAD 50.000 ZWIEDZAJĄCYCH
Szeroka kampania promocyjna, która poprzedziła targi, przyniosła spodziewany efekt. Budmę 2012 odwiedziło ponad 50.000 specjalistów z branży budowlanej, wśród nich przedstawiciele kluczowych grup zwiedzających – architektów, inżynierów budownictwa i rzemieślników, firm wykonawczych, inwestorów i przedstawicieli handlu. Wystawcy podkreślali w rozmowach szczególny wzrost liczby gości z zagranicy oraz architektów.

GWIAZDY ARCHITEKTURY NA BUDMIE 2012
Magnesem dla architektów były wydarzenia i wystawy związane z organizowanym po raz pierwszy na poznańskich targach budowlanych projektem Strada di Archittetura Budma 2012. Była to specjalna ścieżka zwiedzania, która połączyła ze sobą trzy, leżące w oddalonych od siebie częściach ekspozycji strefy (wiedza, inspiracja, doświadczenie), gdzie odbywały się m.in. wydarzenia z udziałem zaproszonych architektów światowego formatu. Gośćmi specjalnymi projektu Strada di Archittetura byli: profesor Dietmar Eberle wykładający na słynnej ETH w Zurychu oraz Aron Losonczi, absolwent Royal University of Fine Arts w Sztokholmie, który w 2001 r. opatentował, a potem udoskonalał transparentny beton (próbki przejrzystego betonu można było także zobaczyć na Budmie).

Budownictwo przyszłości - uwolnij swoją wyobraźnięBUDOWLANE TECHNOLOGIE JUTRA
Dwudziesta pierwsza edycja Budmy odbywała się pod hasłem „Budownictwo przyszłości – uwolnij swoją wyobraźnię”. Ekspozycja i program wydarzeń skoncentrowane były na prezentacji najnowszych rozwiązań, tak by poznańskie targi budowlane odgrywały aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa, będąc dla wystawców skuteczną platformą promocji ich innowacyjnych produktów, a dla zwiedzających największą i najbardziej komplementarną prezentacją budowlanych technologii jutra. Najnowsze, dostępne na rynku rozwiązania dla różnych sektorów branży budowlanej na powierzchni przekraczającej 60 000 m2 zaprezentowało ponad 1200 firm z 33 krajów.

Budma to nie tylko stoiska wystawców, ale również liczne interaktywne ekspozycje specjalne, pokazy i warsztaty. W ramach ekspozycji BUDSHOW 2012 powstał nowoczesny dom wyróżniający się niskimi wskaźnikami energii wbudowanej (użytej do wyprodukowania materiałów budowlanych), energii końcowej (zużywanej do ogrzania wnętrza i podgrzania ciepłej wody użytkowej) oraz energii pierwotnej, do której zużycia ze środowiska przyczynia się budynek. Tradycyjnie najlepsi rzemieślnicy młodego pokolenia z całego kraju zaprezentowali swój kunszt podczas mistrzostw Polski młodych dekarzy i młodych parkieciarzy. Okazją do zapoznania się z najnowszymi narzędziami i technologiami była ekspozycja specjalna Nowoczesny Warsztat Ciesielski oraz warsztaty montażu okien.

Inne nowatorskie i ważne tematy, które zagościły w programie targów Budma to np. rewitalizacja zabudowy, termomodernizacja, wykorzystanie nano-technologii, budownictwo wysokościowe, akustyka wnętrz czy komputerowo wspomagane projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja budynków czyli building information modeling.

ZŁOTY MEDAL
>>> Zobacz listę laureatów konkursu o Złoty Medal targów BUDMA 2012! <<<

W TYM SAMYM CZASIE
W tym roku na poznańskich targach budowlanych odbyło się ponad 30 różnego typu eventów, skierowanych do różnych grup zainteresowanych, a w tym architektów, inżynierów budownictwa, deweloperów, wykonawców, samorządowców oraz inwestorów indywidualnych. Ciekawostką, która ucieszyła architektów była obecność gości specjalnych z zagranicy, uznanych osobistości ze świata architektury, a wśród nich: Aron Losonczi i Dietmar Eberle.
Ofertę targów Budma dopełniły odbywające się w tym samym czasie na terenie MTP:
- Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ
- CBS – Centrum Budownictwa Sportowego.

ZOBACZ TAKŻE
>> Katalog wystawców
>>Galerię zdjęć

Przyszłoroczna edycja targów BUDMA 2013 odbędzie się w dniach 29 stycznia do 1 lutego.

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.