Data rozpoczęcia
2011-01-11
Data zakończenia
2011-01-14
Miejsce
Poznań

BUDMA 2011
Jubileuszowa edycja o 20 proc. większa

Dotychczasowe zainteresowanie udziałem w targach Budma 2011 przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wielkość zamówionej powierzchni jest większa o 20 proc. Swój udział w targach potwierdziło wielu liderów rynku. Jubileusz zachęcił do udziału także liczne firmy, które do tej pory nie prezentowały swojej oferty na targach Budma. Wśród wystawców i tym razem licznie reprezentowane są firmy zagraniczne. Zorganizowane zostaną narodowe wystąpienia firm z Białorusi, Chin, Finlandii, Francji, Hiszpanii i Rumunii. Wzrosty dotyczą niemal wszystkich branż reprezentowanych w tematyce targów. Dla przykładu wyjątkowo spektakularnie prezentować się będzie ekspozycja stolarki otworowej.

Zrównoważone budownictwo - Inwestycja w przyszłość

Tematem przewodnim targów Budma 2011 będzie „Zrównoważone budownictwo - Inwestycja w przyszłość". Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień we wszystkich dziedzinach działalności człowieka i funkcjonowania gospodarki. „Zrównoważone budownictwo" to świadome kierowanie się zasadami ekonomii, ekologii i ergonomii w budownictwie, mające na celu optymalizację sprawności energetycznej budynku, zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności użytkowej oraz zminimalizowanie skutków oddziaływania na środowisko naturalne.

Podczas przyszłorocznej edycji zmianie ulegnie układ oraz wzbogacony zostanie zakres ekspozycji. Tematyka targów obejmować będzie wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej - od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

Interaktywna ekspozycja

Budma 2010
Atutem BUDMY jest nowoczesna, interaktywna formuła targów. Ekspozycję wzbogacają liczne przestrzenie specjalne i dynamiczne pokazy, na których w atrakcyjny i widowiskowy sposób prezentowane są najnowsze technologie i materiały budowlane. Ekspozycje specjalne na targach Budma 2011:

• Budownictwo pasywne
• BudShow - dom zrównoważony
• Wioska Domów Drewnianych
• Pokazy Sztuki Dekarskiej
• Nowoczesny Warsztat Ciesielski
• Budynek bez barier – Nowość
• Salon Podłóg - Nowość
• ekspozycja ceramiki budowlanej
• Kamień w budownictwie


Platforma spotkań i edukacji

Targom Budma 2011 towarzyszyć będzie wyjątkowo bogaty program wydarzeń. Obok kilkudziesięciu specjalistycznych konferencji tematycznych (m.in. Debata na temat zrównoważonego budownictwa, Dzień Architektury, Dzień Urbanistyki, Dzień Inżyniera Budownictwa, Kongres Dekarzy Polskich) odbędzie się także wiele prezentacji, warsztatów i pokazów na przestrzeniach specjalnych jak np.:

• Warsztaty dla parkieciarzy
• Mistrzostwa glazurników
• Archispace


Współpraca medialna

Dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom promocyjnym oraz bliskiej współpracy medialnej z kilkudziesięcioma tytułami prasy branżowej i tematycznymi portalami internetowymi informacje o targach BUDMA docierają do szerokiego grona specjalistów w kraju i zagranicy.

Lider w regionie

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA należą do grona wiodących spotkań biznesowych dla branży budowlanej w tej części Europy. Targi budownale w Poznaniu w 2010 roku odwiedziło 60 000 gości z kraju i zagranicy, którzy na 60 000 m2 powierzchni wystawienniczej mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą ponad 1300 firm z kraju i zagranicy. Wśród zwiedzających przeważały osoby podejmujące kluczowe decyzje inwestycyjne.

W tym samym czasie na terenie poznańskich targów odbędą się również:

Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech
Centrum Budownictwa Sportowego - Sport, Rekreacja, Wellness & SPA.

Zobacz także:

• Budma 2010 - Podsumowanie >>>
• Galeria zdjęć >>>


Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.