Liderzy rynku producentów i dostawców dla branży budownictwa, a także ich nowości będą w centrum uwagi najbliższej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, które odbędą się w dniach od 20 do 23 stycznia 2009 w Poznaniu.
Fot 1. Poznańskie targi BUDMA
skupiają najważniejszych uczestników
rynku budowlanego w Polsce
Fot. P. Piosik
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA są najważniejszym wydarzeniem biznesowym dla uczestników rynku budowlanego w regionie Europy Środkowo Wschodniej i Południowej ze względu liczbę wystawiających się firm, obszerną ofertę prezentowanych produktów, dużą ekspozycję, ciekawy program wydarzeń o charakterze branżowym i wieloletnią tradycję. Mają przydomek „święta budownictwa”, ponieważ ich uczestnicy czekają cały rok, aby móc się spotkać ze swoimi partnerami handlowymi, nawiązać nowe kontakty, odebrać jak najwięcej sygnałów z rynku. W najbliższej edycji targów udział weźmie ponad 1200 firm, które zaprezentują swoją ofertę na ponad 45 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Organizatorzy spodziewają się około 65 000 zwiedzających, którzy będą mogli zapoznać się z ponad 200 nowościami rynkowymi, gdzie nie brakuje premier w skali światowej. Targom towarzyszy bardzo bogaty program, gdzie znajduje się niemal 60 wydarzeń o charakterze branżowym.
Targi BUDMA 2009 odbywają się pod hasłem „Inspirowane naturą”. Ekologia jest jednym z czołowych trendów w branży budowlanej. Chcemy przecież żyć i mieszkać zdrowo, nie szkodząc jednocześnie środowisku naturalnemu. Dlatego w centrum uwagi zwiedzających znajdzie się Natura 2009 – ekspozycja produktów pozwalających realizować inwestycje z poszanowaniem wymogów ekologicznych. W programie targów jest wiele konferencji i spotkań, gdzie kładzie się nacisk na aspekt ekologii.
Dla wygody zwiedzających i wystawców ekspozycję targów podzielono na segmenty tematyczne. Kwitnie ekspozycja salonu stolarki otworowej (Okna, drzwi i bramy), również ekspozycja Dachów należy do bardzo rozbudowanych segmentów tematycznych. Znacząco poszerza się prezentacja firm związanych z materiałami budowlanymi, ze szczególnym uwzględnieniem producentów chemii budowlanej. Warto wspomnieć także o nowym temacie, czyli o Drogach i chodnikach. Uczestnictwo firm z branży budownictwa inżynieryjnego świadczy o dużej dynamice wzrostu tego sektora. Ponadto swoją kontynuację na targach BUDMA znalazły ekspozycje Drewna i Kamienia w budownictwie, których premiera w 2008 roku spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.
Targi BUDMA odwiedzają różne grupy zawodowe. Wśród nich przeważają osoby podejmujące kluczowe decyzje o inwestycjach i zakupach. Z badań statystycznych wynika, że targi odwiedzają prezesi zarządów, właściciele firm, menadżerowie wyższego szczebla, dyrektorzy, kierownicy, ale także pracownicy firm, osoby planujące założenie własnej firmy. Oczywiście do Poznania przyjeżdżają także odbiorcy indywidualni, którzy realizują budowę lub remont swojej nieruchomości.
Targi Poznańskie są centrum biznesowym miasta i jego nieformalną ikoną. Bez wątpienia przekłada się to na kondycję lokalnej gospodarki. Goście targowi mają do dyspozycji informacje na temat samego miasta, o możliwościach dojazdu, bazie noclegowo – gastronomicznej, a także o tym, co warto zobaczyć w Poznaniu po intensywnym dniu targowym. Myślę, że ten akcent rodzi sympatię uczestników targów do Poznania – miasta, do którego wraca się z przyjemnością. Nasza intencją jest wyjście targów w miasto – te koncepcję chcielibyśmy realizować.
Więcej informacji: www.budma.pl