Hasło tegorocznej edycji targów - „Budować nowocześnie i bezpiecznie – Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI” dobrze oddaje ofertę wystawców. Największe zainteresowanie targowej publiczności z pewnością wzbudzą nowoczesne, a więc zdrowe, energooszczędne i trwałe materiały budowlane oraz technologie pozwalające na odpowiednie wykorzystanie tych właściwości, a także maszyny i narzędzia zapewniające nie tylko efektywną, ale i bezpieczną pracę.

Tysiąc dwustu wystawców z trzydziestu państw i regionów, prezentacja niemal stu rynkowych nowości, a także wydarzenia adresowane do głównych grup zawodowych sektora budowlanego oraz inwestorów indywidualnych - dane i krótka charakterystyka BUDMY i BUMASZU 2006 jednoznacznie potwierdzają silną pozycję poznańskich targów budownictwa w Europie oraz niekwestionowaną dominację na rynku polskim. Firmy uczestniczące w targach BUDMA 2006 przedstawią materiały budowlane i izolacyjne, chemię budowlaną, nawierzchnie, posadzki i podłogi, dachy, wyroby metalowe i elementy mocujące, szkło, profile, okna, drzwi oraz okucia, bramy i ogrodzenia, schody i windy. Ponadto, w ramach targów BUMASZ, wystawcy zaprezentują maszyny i urządzenia budowlane, dźwigi i urządzenia transportowe, maszyny i sprzęt do robót ziemnych i budowy dróg, szalunki i rusztowania, a także narzędzia budowlane. Jak pokazały badania, producenci stanowią około 70 proc. wystawców; na targach obecni są również handlowcy i usługodawcy. Aż 85 proc. zwiedzających zadeklarowało, że odwiedza targi w celach służbowych. Są wśród nich inwestorzy instytucjonalni, zarządcy budynków, architekci, wykonawcy, dystrybutorzy, są przedstawiciele instytucji regulacyjnych, środowisk naukowych oraz szkół i uczelni budowlanych. Targi odwiedzane są również przez inwestorów indywidualnych. Najczęstszym powodem tych odwiedzin była chęć poznania rynkowych nowości, a także spotkania ze stałymi partnerami biznesowymi lub pozyskania nowych partnerów. Tragi Budma 2006 to też: - Dzień Inżyniera Budownictwa - spotkanie kadry inżynieryjno-technicznej dyskusja panelowa dotycząca aktualnych tematów sektora budowlanego
- Targowe Spotkania z Architekturą - wystawa architektury oraz wykłady dla architektów oraz studentów tego kierunku.
- Forum Inwestycyjne INVESTFIELD 2006 - drogownictwo, partnerstwo publiczno-prywatne oraz inwestycyjne w miastach i gminach.
- „Wyspa Nowości” (w pawilonie 5) - odwiedzający targi mają możliwość szybkiego wyłonienia tego, co w ofertach tych jest najnowsze.
- BudShow - to projekt realizowany z myślą o inwestorach indywidualnych, którzy planują budowę własnego domu. Ideą przedsięwzięcia jest aktywny pokaz materiałów i technologii budowlanych „na żywo” (w pawilonie 4).
- „Nauka dla Budownictwa” - spotkanie z udziałem przedstawicieli Europejskiej Platformy Technologicznej oraz Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa, poświęcone wpływowi nauki na wzrost konkurencyjności gospodarki oraz możliwościom jakie dla budownictwa stwarza 7. Program Ramowy Komisji Europejskiej.
- Konkurs o Złoty Medal targów. Spośród wyrobów zgłoszonych do konkursu i prezentowanych podczas targów, medalami uhonorowane zostają najlepsze produkty charakteryzujące się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i prezentujące wysoki poziom jakości.
Szczegóły na stronie: www.budma.pl