W Poznaniu, w dniach 20-23 stycznia 2004 r. odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa "Budma" - największego przedsięwzięcia promocyjnego branży budowlanej w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Równolegle z targami BUDMA organizowane są również Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Sprzętu Budowlanego BUMASZ, a także Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń SECUREX.Rosja i Białoruś krajami partnerskimi
Największe w Polsce przedsięwzięcie promocyjne poświęcone budownictwu, spotkanie całego środowiska budowlanego, miejsce prezentacji rynkowych nowości - to krótka charakterystyka Międzynarodowych Targów Budownictwa. Najbliższa, trzynasta już edycja BUDMY odbędzie się w Poznaniu w dniach
od 20 do 23 stycznia 2004
.
Krajami partnerskimi BUDMY 2004 - targów organizowanych pod hasłem "Budujemy platformę wzajemnej współpracy" - są Rosja i Białoruś.

Forum Budowlane Polska-Rosja-Białoruś
, to największe wydarzenie tegorocznych targów. W Poznaniu obecni będą przedstawiciele resortów budownictwa państw partnerskich; partnerstwo to ma też swoje odzwierciedlenie w programie wydarzeń, m.in. wspomnianego Forum Budowlanego oraz Targowych Spotkań z Architekturą.
Równolegle z targami BUDMA organizowane są również Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Sprzętu Budowlanego BUMASZ, a także Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń SECUREX.

Duże zainteresowanie, wielkie możliwości

BUDMA od lat cieszy się ogromną popularnością wśród wystawców i zwiedzających. Są to największe targi budowlane Europy Środkowo-Wschodniej. W roku 2004 swoją najnowszą ofertę przedstawi około tysiąc wystawców i firm reprezentowanych z blisko 30 państw; targowe ekspozycje przygotowane zostaną na powierzchni blisko 40 tysięcy metrów kwadratowych Zarówno pod względem liczby wystawiających się firm, jak i powierzchni ekspozycji, BUDMA 2004 porównywalna jest z targami sprzed roku.
Do przyjazdu na targi i zapoznania się z ofertą tegorocznych wystawców zaproszono liczną grupę fachowców. Dla producentów, dystrybutorów, dostawców, a także końcowych użytkowników targi będą okazją nie tylko do zaprezentowania i poznania najnowszych materiałów i technologii, ale także do bezpośredniego porównania dostępnych na rynku ofert oraz dokonania optymalnych wyborów.

3 x targi

W porównaniu z poprzednią edycją, tematyka targów poszerzona została o produkty związane z wyposażeniem łazienek. BUDMA 2004 obejmuje więc następujące grupy towarowe: materiały budowlane, chemia budowlana, izolacje, nawierzchnie, posadzki i podłogi, dachy, wyroby metalowe, elementy mocujące, elektronarzędzia, szkło, systemy profili, okna, osłony, drzwi, okucia, bramy, komunikacja wewnętrzna, płytki ceramiczne, łazienka, a także oprogramowanie oraz usługi i doradztwo budowlane.
Razem z BUDMĄ, odbędą się także targi BUMASZ, które gromadzą wystawców oferujących maszyny i urządzenia budowlane, szalunki i rusztowania, dźwigi i urządzenia transportowe, maszyny i sprzęt do robót ziemnych i budowy dróg, narzędzia budowlane.
Pokrewna tematyka obu imprez sprawia, że oferta, którą w styczniu 2004 przedstawią uczestniczące w tych targach firmy, będzie miała kompleksowy charakter.
Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi propozycjami firm uczestniczących w targach SECUREX. Ich oferta to m.in. mechaniczne i elektroniczne systemy zabezpieczeń, kontrola dostępu i nadzoru, systemy antynapadowe i antywłamaniowe, elektroniczne systemy zarządzania budynkiem, ochrona informacji i danych, usługi w zakresie ochrony i nadzoru.

Kompleksowa oferta plus ...

Targowe ekspozycje BUDMY zawsze tętnią życiem, a wystawcy prześcigają się w pomysłach jak najlepiej zaprezentować swoją ofertę. Liczne spotkania służą zdobywaniu aktualnych informacji o rynku oraz wymianie doświadczeń. Nie inaczej będzie podczas najbliższych targów.
Dopełnieniem kompleksowej oferty wystawców będą prezentacje i warsztaty, konferencje i seminaria, a także wydarzenia z zakresu event marketing. Program jest wyjątkowo bogaty - oto kilka przykładów.

Forum Budowlane Polska-Rosja-Białoruś
to wspólne przedsięwzięcia Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa i Targów Poznańskich. Wśród głównych celów Forum można wymienić poznanie możliwości inwestycyjnych i ich finansowania w Rosji i w innych krajach środkowo- i wschodnioeuropejskich, przedstawienie organizacji systemu kompleksowej dystrybucji, a także wymogów formalno-prawnych handlu materiałami budowlanymi i usługami budowlano-montażowymi w tych krajach. Interesująco zapowiada się Dzień Inżyniera Budownictwa; przygotowane przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa i MTP spotkanie pozwoli kadrze inżynierów, techników i mistrzów budowlanych poznać warunki, w jakich wkrótce - po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej - znajdzie się polskie budownictwo. Tematyce związanej z naszym członkostwem w Unii poświęcone będzie również seminarium przygotowywane przez Instytut Techniki Budowlanej. Coroczne spotkanie architektów, projektantów i urbanistów organizowane jest pod hasłem Targowe Spotkania z Architekturą. Tematem tegorocznych spotkań są Rosja, Białoruś i Jugosławia jako nowe rynki dla architektury. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy jest organizatorem III Ogólnopolskiego Kongresu Dekarzy Polski - kolejnego wydarzenia targów BUDMA 2004. W ramach Rzemieślniczego Forum Budowlanego - dzięki fachowcom z poznańskiego Cechu Rzemiosł Budowlanych, który wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą i MTP organizują to wydarzenie - nowe materiały i technologie zaprezentowane zostaną "na żywo". Analizie rynku dystrybucji materiałów budowlanych oraz kanałom dystrybucyjnym poświęcone będą panele dyskusyjne organizowane podczas Dnia Dystrybutora, przy organizacji którego MTP współpracują z Centrum Badań i Analiz Rynku ASM. Wraz z ASM przygotowane zostanie także spotkanie nt. budownictwa w regionach. Zamówienia publiczne oraz budownictwo sportowe to tematy seminariów przygotowanych przez Polskie Wydawnictwa Branżowe. Nowoczesnym materiałom i technologiom poświęcona będzie konferencja organizowana przez Politechnikę Poznańską. Polskie Centrum Badań i Certyfikacji zaprasza na spotkanie dotyczące ocenom wyrobów budowlanych. Ponadto w programie znajdują się prezentacje firm-wystawców.

Platforma współpracy

Zbliżające się członkostwo Polski w Unii Europejskiej z pewnością będzie miało wpływ na sytuację w polskiej gospodarce, a więc także na targi organizowane w Poznaniu. Już obecnie większość zagranicznych wystawców MTP pochodzi z krajów Unii Europejskiej. Rok przyszły, jak można przypuszczać, przyniesie dalsze przesunięcie punktu ciężkości unijnej gospodarki na wschód. Dlatego też Poznań może stać się doskonałym miejscem kojarzenia interesów przedsiębiorców ze wschodu i z zachodu Europy. W ciągu ostatnich dwóch, trzech lat na targach w Poznaniu wyraźnie zauważalna jest rosnąca liczba zwiedzających z Niemiec. Wśród profesjonalnych zwiedzających jeszcze liczniejszą grupę stanowią biznesmeni reprezentujący dynamicznie rozwijające się rynki wschodnie - Rosję, Ukrainę czy kraje nadbałtyckie. To z myślą o klientach z tamtych rynków, MTP organizują przyjazdy misji gospodarczych czy wydarzenia kierowane do partnerów gospodarczych ze wschodu. Przykładem niech będzie odbywające się na BUDMIE już po raz drugi Forum Budowlane oraz misja przedsiębiorców ukraińskich, która odwiedzi targi.
Warto wspomnieć, że Międzynarodowe Targi Poznańskie dla firm polskich zainteresowanych rynkami wschodnimi organizują także wystąpienia na targach w Rosji i na Ukrainie. Wśród obsługiwanych imprez są czołowe na tamtych rynkach targi budowlane.

Certyfikaty jakości

Targi to świetna okazja, by nagradzać i promować nowoczesne produkty i technologie oraz najlepsze firmy. Dlatego przyznanie Złotego Medalu MTP jest jednym z ważniejszych wydarzeń targowych. Ponadto podczas BUDMY wręczane są nagrody laureatom konkursów organizowanych przez stowarzyszenia i prasę branżową oraz firmy. Przyznane wyróżnienia są dla producentów potwierdzeniem jakości ich oferty, certyfikatem, który dla klientów jest gwarancją dobrego wyboru.
Budma: www.budma.pl
Budmasz: www.bumasz.pl
Securex: securex.mtp.pl
Więcej o imprezach MTP: www.mtp.pl