W promocyjnej cenie 325 brutto w sklepie internetowym BRASNER można nabyć pompę TW-1A.

BRASNER: Pompa próżniowa jednostoniowa z wakuometrem TW-1A 325 zł brutto
Pompy próżniowe TW-1A (ssawne) to pompy łopatkowe jednostopniowe ze smarowaniem olejowym z wbudowanym wakuometrem, stosowane min. w klimatyzacji i chłodnictwie służące do usuwania gazów (wytworzenia podciśnienia) w zamkniętej przestrzeni. Ponadto pompa ta jest wyposażona w zawór bezpieczeństwa, która nawet przy awarii zasilania, odcina pompę od układu,


Zastosowanie pomp próżniowych:
- serwisowanie układów chłodniczych oraz klimatyzacyjnych
- pakowanie próżniowe
- pompy wstępne
- analiza gazów
- urządzenia medyczne
- oraz wszędzie tam gdzie wymagane jest wytworzenie podciśnienia.

Właściwości pomp próżniowych
- Zapobieganie powrotu oleju.Kanał dla gazów wstępnych został specjalnie zaprojektowany. Dzięki niemu przemieszczający się olej nie przedostanie się do wypompowywanych zbiorników i układów.
- Zapobieganie wydmuchu par oleju. Oddzielony zbiornik oraz urządzenia separujące na wydechu pompy zapobiegają wydmuchiwaniu, rozbryzgiwaniu oleju.
- Obudowa ze stopu aluminium. Zastosowana została obudowa ze stopu aluminium. Stopy aluminium wykazują się bardzo dobrą przewodnością cieplną i wytrzymałością. Dzięki temu pompa jest lepiej chłodzona i może pracować długotrwale. Ponadto pompa ma ładny metaliczny wygląd.
- Zaprojektowana od podstaw. Elementy elektryczne, mechaniczne i niemechaniczne zostały zaprojektowane od podstaw, co przyczyniło się do stworzenia pomp bardziej kompaktowych, lżejszych i niezawodnych.
- Wysoki moment rozruchowy. Zaprojektowany wysoki moment rozruchowy ułatwia rozruch i zwiększa efektywność. Pompa może pracować nawet w niskich temperaturach i przy niskim napięciu.
- Wymuszony system smarujący (pompy dwustopniowe). Pompy te mają zaimplementowane system smarujący zaprojektowany do dostarczania czystego, przefiltrowanego oleju do wszystkich wewnętrznych łożysk i powierzchni zużywających się, niezależnie od ciśnienia operacyjnego pompy.
- Niski hałas i wibracje. Elastyczne połączenie umieszczone pomiędzy silnikiem i modułem skutkuje super cichą i płynną pracą.

Dane techniczne
Zasilanie: 230[V] 50[Hz]
Wydajność: 2 [CFM]; 57 [l/min]; 3,42 [m3/h]
Próżnia końcowa: 10 [Pa]; 10 [Ba]
Prędkość obrotowa: 1440 [r/min]
Moc: 120 [W]; 1/3 [HP]
Ilość oleju: 220 [ml]
Przyłącze gazowe ssące: rozmiar 1/4 SAE Male
Wymiary: 273x110x207 [mm]
Waga: 6.9 [kg]

Źródło: Sklep Internetowy Brasner