Mikroklimat panujący w zamkniętej hali basenowej stanowi prawdziwe wyzwanie dla projektantów systemów wentylacyjnych. Centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne Kaliope Dospel Professional powstały, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom.


Informacja prasowa - listopad 2008 r.


Centrala Kaliope
Fot. Dospel

Odpowiedni mikroklimat na zamkniętym basenie znacząco wpływa na dobre samopoczucie osób na nim przebywających. Źle dobrane i nieprawidłowo rozmieszczone urządzenia sprawią, że ludzie odczują nieprzyjemne dreszcze chłodu lub wręcz przeciwnie – fale gorąca. Równie istotnym aspektem jest także wilgotność powietrza, która w dużym natężeniu sprzyja rozwojowi drobnoustrojów i grzybów, a także powoduje niszczenie ścian budynku. Niezbędnym urządzeniem w takich warunkach jest wydajna i nieulegająca korozji centrala wentylacyjno – klimatyzacyjna. Produkt o mitycznej nazwie Kaliope, zaprojektowany przez firmę Dospel specjalnie do pomieszczeń basenowych spełnia wszelkie wymogi konstrukcji i eksploatacji urządzeń tego typu.
Niezawodne wykonanie
Centrale wentylacyjno - klimatyzacyjne Kaliope to szereg urządzeń, których nowoczesna konstrukcja pozwala na wielowariantowe łączenie podzespołów realizujących dowolny proces obróbki powietrza. Podzespoły funkcyjne są zgrupowane we wspólnej obudowie, co znacznie wpływa na ograniczenie strat ciepła.
Dzięki układom odzysku ciepła (krzyżowy lub obrotowy wymiennik ciepła, pompa ciepła, rurka ciepła) w szybki i energooszczędny sposób możemy mroźne, zimowe powietrze ogrzać, natomiast ciepłe latem osuszyć.
Centrale basenowe Kaliope zostały wykonane z elementów odpornych na korozję ze względu na klimatyzowane powietrze hal basenowych, które na skutek parowania wody zawiera wyjątkowo dużą wilgotność oraz agresywne związki chemiczne.
Płyty obudowy obustronnie pokryto blachą epoksydowaną lub nierdzewną od wewnątrz i ocynkowaną na zewnątrz. Izolację termiczną oraz akustyczną w centralach Kaliope Dospel Professional zapewniają płyty zewnętrzne o grubości 35 mm. Dodatkowo wmontowany tłumik hałasu powietrza chroni użytkowników basenu przed nieprzyjemnymi dźwiękami.
Centrale Kaliope Dospel Professional utrzymują temperaturę oraz wilgotność powietrza na optymalnym poziomie. W rezultacie gwarantuje to kąpiącym się komfortowy mikroklimat. Zapewnia także długotrwałą i bezpieczną eksploatację obiektu.
Producent: Dospel Sp. z o. o. www.dospelprofessional.com

Firma Dospel, istniejąca na rynku od 1974 roku, jest największym polskim producentem wentylatorów domowych, przemysłowych, central wentylacyjnych, systemów, kratek, instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzatorów. Wszystkie produkty spółki posiadają certyfikat ISO 9001:2000 potwierdzający wysoką jakość produktów. Dospel ma szeroko rozwiniętą sieć dystrybucji. Produkty z logo Dospel są eksportowane do ponad 50 krajów świata.

Komentarze

  • sprawdzcie jak to dziala na AGH

    z Dospelem jest duzy problem, jak to dziala na basenie AGH sprawdzcie sobie sami, uzytkownik ma juz uczulenie jak slyszy Dospel

  • Mistrzostwo świata.

    Widzę, że firma Dospel proponuje zastosowanie wymienników obrotowych na basenach. I należy im się mistrzostwo świata bo na obiektach basenowych centrala klimatyzacyjna ma za zadanie dostarczyć jak najwięcej powietrza, które będzie asymilować zyski wilgoci z hali basenowej. Wymiennik obrotowy odzyskuje wilgoć czyli z natury jest zastosowaniem niewłaściwym. Pozdrawiam i życzę sukcesów w promowaniu tego rozwiązania.