Od lutego 2011 firma Bosch wprowadziła dwuletnią gwarancję na wszystkie typy urządzeń do obsługi klimatyzacji typu ACS 6xx. Promocja obejmuje także bezpłatny pierwszy przegląd okresowy oraz książkę „Poradnik diagnozowania klimatyzacji w samochodach”.

Bosch wprowadza dwuletnią gwarancję na urządzenia do obsługi klimatyzacji ACS
Od 14 lutego do końca lipca 2011 roku firma Bosch w celu wsparcia sprzedaży urządzeń do obsługi klimatyzacji ACS 6xx wprowadziła dwuletnią gwarancję na wszystkie modele ACS. Warunkiem zachowania gwarancji jest wykonywanie okresowych przeglądów urządzenia. Każdy warsztat, który zakupi ACS 6xx dodatkowo będzie mógł wykonać pierwszy przegląd okresowy nieodpłatnie, a ponadto otrzyma „Poradnik diagnozowania klimatyzacji w samochodach”. Opracowanie to zawiera kompleksowe informacje między innymi na temat rodzajów układów klimatyzacji, podzespołów, sposobów sprawdzania klimatyzacji, czy diagnozowania usterek.

Oferta urządzeń do obsługi klimatyzacji ACS 6xx firmy Bosch
Wszystkie urządzenia do obsługi klimatyzacji typu ACS 600, ACS 650 i ASC 601 są w pełni automatyczne i w swoim oprogramowaniu zawierają bazy samochodów z danymi znamionowymi. Każdy ACS automatycznie odmierza ilość zużytego i świeżego oleju sprężarkowego oraz kontrastu UV. Urządzenia posiadają czytelne kolorowe matryce TFT wyświetlające kompletne informacje w języku polskim. Wyświetlacz ten cieszy się dużym uznaniem wśród dotychczasowych posiadaczy urządzeń ze względu na intuicyjną formę menu wyboru funkcji obsługowych i konfiguracyjnych oraz przejrzystą formę informacji o statusie pracy wraz z informacją o bieżącym stanie parametrów i czasie pozostałym do końca poszczególnych operacji mierzonym w sekundach.

Urządzenia ACS 600 i ACS 601 przeznaczone są do obsługi pojazdów ze znamionową ilością czynnika chłodniczego R134a nie przekraczającą 5kg. ACS 650 może natomiast obsługiwać instalacje zawierające do 18kg czynnika chłodniczego np. w dużym autobusie przegubowym.


Dział Automotive Aftermarket (AA) dostarcza na rynek i do warsztatów samochodowych pełną gamę sprzętu diagnostycznego i wyposażenia warsztatowego, a także szeroki asortyment części zamiennych - od części nowych i regenerowanych po rozwiązania naprawcze do samochodów osobowych i użytkowych. W ofercie znajdują się produkty na potrzeby pierwszego wyposażenia, a także usługi i produkty dla handlu oraz warsztatów opracowywane i produkowane przez firmę Bosch. Ponad 10 000 pracowników w 140 krajach oraz globalna sieć logistyczna dbają o to, by ponad 450 000 artykułów z szerokiej oferty docierało do klientów szybko i na czas. W ramach Diagnostyki AA dostarcza urządzenia diagnostyczne i wyposażenie warsztatów, oprogramowanie diagnostyczne i usługi szkoleniowe. Dodatkowo w kompetencjach działu znajduje się franszyza „Bosch Car Service”, największej na świecie sieci niezależnych warsztatów samochodowych zrzeszającej globalnie około 15 000 warsztatów. Ponadto dział branżowy AA jest odpowiedzialny za ponad 500 partnerów koncepcji warsztatowej „AutoCrew”.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Poszczególne działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa, Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ok. 283 500 pracowników, według wstępnych danych odnotowały w 2010 roku obrót w wysokości 47,3 mld euro. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Zlokalizowane na całym świecie ośrodki badawczo-rozwojowe, fabryki oraz sieć dystrybutorów stanowią filar wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2010 Bosch przeznaczył ok. 4 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 3 800 patentów na całym świecie. Produkty i usługi firmy Bosch oferując innowacyjne i praktyczne rozwiązania poprawiają jakość życia.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plFot.: Bosch