Firma Knauf Insulation uruchomiła nowy dział izolacji technicznych. Oprócz większej liczby produktów, klienci mogą liczyć również na profesjonalne doradztwo.
Informacja prasowa - 11.2008 r.
- Oferta firmy została poszerzona o trzy grupy produktów – maty, otuliny oraz płyty z wełny kamiennej – wyjaśnia Piotr Okrassa, specjalista ds. izolacji technicznych Knauf Insulation.
Maty z wełny kamiennej są przeznaczone do stosowania na nisko- i średniotemperaturowe zbiorniki płaskie i cylindryczne, urządzenia klimatyzacyjne i grzewcze oraz kanały wentylacyjne o przekroju kołowym. Otuliny Skruz można stosować na instalacje centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i ciepła technologicznego, rurociągi parowe, węzły cieplne, kolana i zagięcia na rurociągach oraz jako izolacja przeciwkondensacyjna rurociągów. Płyty TDN przeznaczone są do izolacji cieplnej, akustycznej i przeciwpożarowej konstrukcji technicznych, kominków oraz prostokątnych kanałów wentylacyjnych.

Firma Knauf Insulation, wchodząca w skład Grupy Knauf, jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji na świecie. W tej chwili jej zespół tworzy 17 osób. Na polskim rynku firma Knauf Insulation Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 2006 roku. Asortyment firmy obejmuje wyroby z wełny szklanej, wełny kamiennej, wełny drzewnej Heraklith® oraz polistyrenu ekstrudowanego, co zapewnia optymalny wybór izolacji do każdego zastosowania, we wszystkich rodzajach budynków.
Więcej informacji na stronie www.knaufinsulation.pl