Galletti ma w swojej ofercie zaawansowany system oczyszczania powietrza. Nieświeże lub zanieczyszczone powietrze przechodząc przez system BIOXIGEN zostaje wzbogacone jonami aktywnego tlenu.


BIOXIGEN system daje efekt neutralizacji zarazków, bakterii, wirusów, zarodników, pyłków, kurzu, nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego i chemicznego.
Bioxigen jest innowacyjnym systemem oczyszczania nieświeżego i zanieczyszczonego powietrza w:


- gabinetach lekarskich,
- klinikach,
- szpitalach,
- biurach,
- mieszkaniach.
Nie wykorzystuje promieni UV ani środków chemicznych.
Produkt, zwany BIOXIGEN, jest nowatorskim systemem odkażania i oczyszczania powietrza, wykorzystującym proces utlenienia w celu usunięcia zarazków, bakterii, wirusów, zarodników, pyłków i pleśni oraz osłabienia obecności szkodliwych substancji i związków.
Zmniejszenie ilości bakterii daje także efekt odświeżenia; dokuczliwy i nieprzyjemny zapach jest szybko neutralizowany.
Zastosowanie BIOXIGENU służy podniesieniu jakości powietrza w zakresie jego składu chemicznego i zachowaniu równowagi elektrostatycznej.
To co wyróżnia go od innych dostępnych na rynku jonizerów to wyeliminowanie efektu ubocznego w postaci produkcji ozonu (O3).
Zadaniem systemu jest zapewnienie zdrowych warunków życia i pracy: z BIOXIGENEM możemy stworzyć i utrzymać otoczenie z właściwą równowagą jonów.

BADANIA

Badania prowadzące do stworzenia BIOXIGEN czerpały inspirację z procesów zachodzących w przyrodzie i były skierowane na przywrócenie idealnych warunków bioklimatycznych w naszym otoczeniu.
BIOXIGEN jest urządzeniem ekologicznym, wydajnym i bezpiecznym dla środowiska.
System BIOXIGEN jest oparty na teorii pochłaniania światła sformułowanej przez Alberta Einsteina w 1910 roku. To system energooszczędny, przyjazny dla środowiska, który odtwarza naturalny proces światła słonecznego i za pomocą energii elektromagnetycznej aktywuje cząsteczki tlenu obecne w powietrzu. Podobnie jak promienie słoneczne w nieskażonej biosferze.
BIOXIGEN uwalnia cząsteczki aktywnego tlenu i efektywnie, ze skutecznością do 80-85%, zmniejsza ilość zarazków i substancji zanieczyszczających środowisko.
W szczególnych sytuacjach, gdy higiena musi być na najwyższym poziomie, działanie BIOXIGENU może zostać zintensyfikowane do tego stopnia by usunąć do 99% bakterii.

TECHNOLOGIA

Podstawowa technologia użyta przez Sital Klima do zaprojektowania i wytworzenia BIOXIGEN krąży wokół specjalnego kondensatora zwanego „rurką jonizującą”.
Składa się ona z kwarcowego cylindra i specjalnej metalowej siateczki. Działa na zasilaniu jednofazowym przy bardzo małym poborze prądu.
Pole elektryczne generowane pomiędzy siateczkami uwalnia dodatnie i ujemne jony tlenu, które formują wiązkę cząsteczek posiadającą dużą zdolność utleniania.
Więcej o systemie BIOXIGEN w GL_bioxigen.pdf oraz na stronie Galletti: www.galletti.it
Źródło: Ventra Clima / Galletti