Swegon zdobywa Big Indoor Climate Award na targach Nordbygg za swoje rozwiązania przeznaczone dla hoteli (Hotel Solution).

Big Indoor Climate Award dla Swegon
Swegon podczas tegorocznej wystawy Nordbygg 2012 w Sztokholmie został laureatem Big Indoor Climate Award 2011 za swoje rozwiązania systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych dla hoteli (Swegon Hotel Solution). Zwycięzcę ogłoszono 22 marca br.

Rozwiązania Swegon dla Hoteli to system całościowy, opracowany w celu stworzenia energooszczędnego i komfortowego systemu przeznaczonego dla hoteli. Swegon Hotel Solution to chłodzenie, ogrzewanie i wentylacja w jednym, cicho pracującym systemie.


System klimatyzacyjny GOLD razem z modułami sufitowymi PRIMO lub PARASOL oraz systemem sterowania CONDUCTOR chłodzi, ogrzewa i wentyluje, a także można nim indywidualnie sterować w każdym pomieszczeniu hotelowym, zapewniając wysoką jakość powietrza. To 'pakietowe' rozwiązanie jest zoptymalizowane, oszczędza energię i pieniądze, a także jest przyjazne dla środowiska.

Big Indoor Climate Award została stworzona w 2001 przez Slussen Building Services we współpracy z Energi- i miljötekniska föreningen, Svensk Ventilation oraz Svenska Kyltekniska Föreningen (Szwedzkie Stowarzyszenie Chłodnictwa). Big Indoor Climate Award ma na celu m.in. zwrócenie uwagi na jakość klimatu wewnątrz pomieszczeń oraz nowatorskie rozwiązania i technologii dla poprawy komfortu.

Jury uzasadniło wybór tego produktu: to inteligentne, innowacyjne i dostępne "pod klucz" rozwiązanie dla regulacji klimatu w hotelach, których użytkownicy mają wysokie wymagania. System zbudowany jest na sprawdzonych i interoperacyjnych komponentach, zapewniających gościom hotelowym dobry mikroklimat przy niskim poziomie hałasu. System cechuje niskie zużycie energii, uniwersalność dla wielu różnych wymagań i prostota utrzymania. Rozwiązanie to wydaje się być uniwersalne zarówno do zastosowania w Szwecji jak i za granicą. Swegon jest godnym odbiorcą nagrody Big Indoor Climate 2011.

- Swegon był zawsze pionierem, jeśli chodzi o rozwój nowych produktów. Było to również widoczne podczas targów Norbygg w Sztokholmie, gdzie odbyła się premiera Tellus - powiedział Mats Holmqvist, CEO Swegon.

Swegon AB jest spółką w Grupie Latour, produkuje, sprzedaje produkty i rozwiązania dla wewnętrznych systemów wentylacyjnych i klimatycznych. Koncern Swegon zatrudnia 1300 pracowników, a obrót firmy wynosi 310 mln euro. Swegon jest jednym z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw szwedzkich: w roku 2011 sprzedaż w firmie wzrosła o 26% - do 2 707 mld SEK.

Swegon Hotel Solution był jednym z czterech produktów nominowanych do Big Indoor Climate Award 2011 - najważniejszej w branży HVACR nagrody w Szwecji. Swegon postrzega tę nominację jako kolejne potwierdzenie swojej roli jako lidera w tworzeniu kompletnych systemów komercyjnych do zastosowań wewnętrznych.