Firma MERCOR umieściła bazę klap i urządzeń przeciwpożarowych w programie WENTYLE.


Do programu Wentyle 5.0 dołączona została nowa biblioteka CAD zawierająca rysunki klap i urządzeń przeciwpożarowych oferowanych przez firme MEROR S.A..
Nowa biblioteka MERCOR dostępna jest aktualnie tylko w wersji Wentyli na AutoCADa. Producent programu ujawnia, że za kilka dni pojawi się baza Mercora w wersji na BricsCADa/IntelliCADa.

Program WENTYLE
jest nakładką na AutoCAD, pozwalającą na proste i szybkie projektowanie systemów wentylacyjnych. WENTYLE, oprócz niewątpliwej zalety, jaką są gotowe bazy CAD elementów i urządzeń kilku producentów, wykonuje automatycznie zestawienie użytych w projekcie elementów, oblicza spadki ciśnień stworzonej przy użyciu programu instalacji lub jej fragmentu. Dzięki temu, że wykonywane są obliczenia spadków ciśnień, możliwe jest określenie danych instalacji, służących do doboru wentylatora.
Od maja br. dostępna jest angielska oraz rosyjska wersja językowa Wentyli. Bezpłatną wersję programu Wentyle 5.0 można pobrać ze strony internetowej TOMICAD: >>pobierz program Wentyle 5.0WENTYLE to aplikacja pracująca w środowisku AutoCAD i IntelliCAD wspomagająca rysowanie i obliczenia instalacji wentylacyjnych. Program jest bezpłatny. WENTYLe zwiera bazy producenckie firm Alnor (kanały wentylacyjne), BH-Res (kanały went. z płyt Climaver), Dospel (wentylatory, kratki, kanały plastikowe), Flakt Woods (nawiewniki, klapy p.poż) i Smay (przepustnice, nawiewniki, kratki i inne), które stanowią bogatą ofertę elementów do budowy instalacji. Najnowsze wersje programu WENTYLE są udostępniane na stronie www.tomicad.pl wraz z krótkimi filmami o działaniu programu, instrukcjami i innymi niezbędnymi informacjami.
Zobacz też:
- Co nowego w Wentyle 5.0