Bezobsługowe Centrum Wydruków (BCW), które umożliwia studentom i pracownikom drukowanie, kserowanie i skanowanie dokumentów, otwarto na Politechnice Wrocławskiej (PWr).


Sprzęt ma kształt bankomatu z panelem dotykowym, do którego podłączone zostało urządzenie wielofunkcyjne. Dostęp do niego można uzyskać za pomocą elektronicznych legitymacji studenckich i pracowniczych, a za drukowanie, skanowanie i kserowanie płaci się wrzucając monety do maszyny.
Jak powiedział PAP koordynator projektu dr Edward Łazor, urządzenie ma pomóc wykładowcom, którzy będą mogli przygotować wykład w formie elektronicznej, a następnie udostępnić go studentom do druku.
"Studenci będą mogli m.in. drukować przygotowane wcześniej sprawozdania czy prace i skanować dokumenty, które zostaną zapisane na ich kontach internetowych" - mówił Łazor.
Koordynator podkreślił, że tego typu rozwiązanie znacznie obniża koszty drukowania. "Za jedną stronę druku trzeba będzie zapłacić ok. 7 groszy. Wystarczy tylko, korzystając z dowolnego komputera, złożyć zlecenie, a następnie odebrać materiały w BCW" - dodał Łazor.
Koszt inwestycji wyniósł 100 tys. zł. PWr zamierza uruchomić jeszcze sześć podobnych punktów, które rozmieszczone zostaną na terenie całego kampusu. MIC
Źródło: PAP - Nauka w Polsce