Firma DARCO umieściła pełną bazę swoich kształtek, wentylatorów, kratek i elementów złącznych w programie WENTYLE.
Program WENTYLE jest nakładką na AutoCAD, pozwalającą na proste i szybkie projektowanie systemów wentylacyjnych. W związku z wprowadzeniem bazy DARCO, od niedawna za pomocą programu można też projektować systemy ogrzewania kominkowego.
Program WENTYLE, oprócz niewątpliwej zalety, jaką jest gotowa baza elementów producenta, wykonuje automatycznie zestawienie użytych w projekcie elementów, oblicza spadki ciśnień stworzonej przy użyciu programu instalacji lub jej fragmentu. Dzięki temu, że wykonywane są obliczenia spadków ciśnień, możliwe jest określenie danych instalacji, służących do doboru wentylatora.
Nowości w wersji WENTYLE 5.0: dobór przekroju kanału/rury w zależności od założonych prędkości i wydajności >>więcej o nowej wersji 5.0
Program można bezpłatnie pobrać ze strony www.darco.com.pl/download

WENTYLE to aplikacja pracująca w środowisku AutoCAD i IntelliCAD wspomagająca rysowanie i obliczenia instalacji wentylacyjnych. Program jest bezpłatny. WENTYLe zwiera bazy producenckie firm Alnor (kanały wentylacyjne), BH-Res (kanały went. z płyt Climaver), Dospel (wentylatory, kratki, kanały plastikowe), Flakt Woods (nawiewniki, klapy p.poż) i Smay (przepustnice, nawiewniki, kratki i inne), które stanowią bogatą ofertę elementów do budowy instalacji. Najnowsze wersje programu WENTYLE są udostępniane na stronie www.tomicad.pl wraz z krótkimi filmami o działaniu programu, instrukcjami i innymi niezbędnymi informacjami.