Najnowszy produkt Baumit ArtLine Glitter z serii Baumit ArtLine został wyróżniony przez miesięcznik Podłogi i Ściany. Jury konkursu Dobry Wybór 2008 uznało tą niezwykle dekoracyjną, wykorzystującą płatki opalizujące metalicznie, gotową do bezpośredniego zastosowania powłokę na bazie dyspersji za wysokie właściwości użytkowe.

Jury konkursu Dobry Wybór już czwarty raz z rzędu doceniła wysoką jakość produktów firmy Baumit. Po systemie Baumit Open®, który otrzymał główną nagrodę Dobry Wybór 2005 w kategorii izolowanie i docieplanie, wyróżnienie w 2006 roku otrzymała kotwa montażowa Baumit KlebeAnker. W roku 2007 dostrzeżono wyjątkowe właściwości tynku Baumit NanoporPutz, zapobiegające starzeniu się elewacji.

W tym roku, wyróżnienie przypadło nowej powłoce dekoracyjnej Baumit ArtLine Glitter należącą do nowej serii Baumit ArtLine w skład której wchodzą różnież trzy produkty Baumit ArtLine Metalic oraz ArtLine Lasur.

Baumit ArtLine Glitter to efektowna, opalizująca powłoka wykończeniowa nadająca dodatkowy akcent tynkom i innym podłożom strukturalnym. Dostępna w 2 różnych wariantach kolorystycznych – srebrnym i złotym.

Baumit ArtLine Metalic to dekoracyjna powłoka wykończeniowa z barwnym efektem metalicznym. Odporna na warunki atmosferyczne i obciążenia mechaniczne. Dostępna w 12 kolorach.

Baumit ArtLine Lasur to dekoracyjna, barwna powłoka (lazura) przeznaczona na ściany wewnętrzne i zewnętrzne. Dostępna w 24 kolorach.

Źródło: Baumit