Data rozpoczęcia
2009-01-12
Data zakończenia
2009-01-17

12-17.01.2009 Monachium, Niemcy

BAU 2009 Architektura, Materiały, Systemy

BAU - najważniejsze Europejskie targi "budownictwa przyszłości"

Nowe Targi Monachium, 12-17 stycznia 2009 r.
Na Targach BAU prezentowana będzie architektura, materiały i systemy dla budownictwa przemysłowego i ogólnego oraz budownictwa mieszkaniowego i wykończeniowego.
Co dwa lata na Targach BAU spotykają się liderzy branży budowlanej aby w niepowtarzalny sposób zaprezentować swoje osiągnięcia co sprawia, że Targi BAU są najważniejszym wydarzeniem dla europejskiego przemysłu budowlanego.
Oferta jest podzielona na sekcje pod kątem materiałów, jak również produktów i zagadnień budowlanych.
Liczne atrakcyjne imprezy towarzyszące tworzą ramy programu Targów, stanowiąc dopełnienie ich oferty.
Targi BAU skierowane są zarówno do krajowych i międzynarodowych planistów, architektów i konstruktorów jak również do rzemieślników budowlanych, developerów, dystrybutorów materiałów budowlanych i przedstawicieli gospodarki mieszkaniowej.
Zagadnienia związane z przyszłością budownictwa, takie jak inteligentne elewacje, wydajne energetycznie budynki, adaptacje, sterowanie budynkiem, jak również funkcja i design grają ważną rolę w wystawach wszystkich sekcji.
W Targach BAU 2007 wzięło udział 2043 wystawców z 40 krajów i odwiedziło je 209048 osób z 145 krajów.
www.bau-muenchen.de
Tematyka BAU:
Aluminium
Windy i schody ruchome
Chemia budowlana
Programy i komputery w budownictwie (BAU IT)
Powierzchnie podłogowe
Technika energetyczna/ słoneczna
Płytki ceramiczne/ ceramika
Automatyka i sterowanie budynku
Tworzywa drewniane / sztuczne
Koncepcje zagospodarowania przestrzeni (makroarchitektura)
Kamień naturalny / sztuczny
Zamki / Okucia / Bezpieczeństwo
Stal / Stal szlachetna / Cynk / Miedź
Kamienie / Gleby
Systemy bram i systemy parkingowe
Drzwi i okna
Kształtowanie przestrzeni zewnętrznych (Urban Design)
Szkło (Wizje Szkła)
Dachówki / Konstrukcja dachu
Usługi
Wydawnictwa fachowe
Kolejna edycja BAU 2011: 17-22.01.2011 r.
Organizator: Messe München GmbH
Reynaers Aluminium - Informacja prasowa - luty 2009

Rekordowe Targi BAU 2009 wbrew kryzysowi

Firma Reynaers Aluminium wzięła udział w największych europejskich targach budowlanych BAU, które odbyły się w styczniu w Monachium. Pomimo prognoz wyhamowywania światowej gospodarki, Targi odwiedziła rekordowa liczba gości, a stoisko Reynaers ponad 3,5 tysiąca osób.
W trwających 6 dni (12-17 stycznia) Międzynarodowych Specjalistycznych Targach Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych (BAU) wzięło udział 1924 wystawców z 42 państw. Na wydarzeniu nie zabrakło Reynaers Aluminium. Ze strony polskiej firmę reprezentował Janusz Sobek, Export Manager Reynaers Polska, który podkreślił fachowy charakter wydarzenia: "BAU to międzynarodowe miejsce spotkań renomowanych architektów, projektantów i inżynierów budowlanych. Warto tam być. Biorąc pod uwagę ostrożne prognozy wzrostu dla branży budowlanej w br., ogromnie cieszę się z wysokiej frekwencji na stoisku Reynaers. Odwiedziło je ponad 3,5 tysiąca osób, a samych rozmów handlowych przeprowadziliśmy ponad 2 tysiące".
Otwarta forma konstrukcji stoiska Reynaers Aluminium zachęcała do spotkań z przedstawicielami firmy i przyjrzenia się z bliska prezentowanym próbkom systemów. Największym zainteresowaniem cieszyły się innowacyjne systemy Reynaers CW-65 EF, CP 130, CP 155-HI, i CS 86-HI, a także rozwiązania projektowe dla konkretnych inwestycji, m.in. dla monachijskiego budynku MAN - rozwiązania OS i tzw. "podwójna skóra" z oknami otwieranymi równolegle (POW) ze zintegrowanym systemem wewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych (okna i żaluzje napędzane elektrycznie). Wysokie walory termiczne i akustyczne tego rozwiązania zostały potwierdzone podczas wymaganych przez niemieckiego inwestora testów. Procedura ta jest coraz częściej stosowana przy dużych projektach, zawierających specjalne "niekatalogowe" rozwiązania. Wszystkie niezbędne badania można wykonać w Instytucie Reynaers w Belgii oraz w Centrum Szkoleniowo-Badawczym Reynaers w Piasecznie.
Architektura zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju we współczesnym budownictwie to temat, który często podejmowali goście stoiska Reynaers, i który zdominował dużą część spotkań tematycznych, konferencji i forów dyskusyjnych Targów BAU. Najwięcej słuchaczy przyciągnęły spotkania "Przyszłość budownictwa" oraz "Makroarchitektura". Sale, na których odbywały się wykłady prowadzone przez międzynarodowe sławy architektury, m.in.: Volkwina Marga, Stefana Behnisca, Michaela Zimmermanna i Eckharda Gerbera, z trudem pomieściły wszystkich chętnych.
W tym kontekście widoczna obecność i popularność stoiska Reynaers Aluminium na Targach była jak najbardziej uzasadniona. Firma nie tylko stara się zmniejszać własne zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, ale również, opracowując koncepcje energooszczędnych systemów, przyczynia się do ograniczenia zużycia energii w nowo powstających i już istniejących budynkach. Strategię rozwoju produktów Reynaers Aluminium w kierunku zrównoważonego budownictwa podkreśla Janusz Sobek: "Mottem Reynaers jest stałe wprowadzanie innowacji, tak aby potencjalni klienci za każdym razem mogli znaleźć satysfakcjonujące ich rozwiązania architektoniczne. Tak było i na Targach BAU - dużym zainteresowaniem cieszyły się systemy HI (high insulation) - poprawione termicznie i minimalizujące koszty ogrzewania budynku i straty ciepła na zewnątrz, a także systemy wykorzystujące energię słoneczną, np. fotowoltaiczna ściana kurtynowa BIPV (Building-Integrated Photovoltaics) CW 60 Solar".
Z roku na rok Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych cieszą się coraz większą popularnością. Tegoroczne Targi odwiedziło ponad 211 tysięcy osób, z czego 36 tysięcy spoza Niemiec. Największą grupą odwiedzających stanowili fachowcy: projektanci, inwestorzy i wykonawcy pochodzący ze 151 krajów świata, m.in.: Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowenii, Czech, Rosji, Polski, Iranu, Francji, Turcji i in. W czterdziestoletniej historii BAU taka frekwencja to prawdziwy rekord.