Barlinek zainwestował blisko 30 mln pln w linię ekologicznego paliwa w postaci peletu. Nowy wydział zwiększy dotychczasowe moce wytwórcze firmy do ok. 85 tys. ton rocznie.

Wytwarzając 50 tys. ton peletu rocznie, Barlinek jest obecnie jednym z największych dostawców tego biopaliwa w kraju. Kolejna linia peletu ugruntuje czołową pozycję firmy. Nowopowstająca "peleciarnia" będzie już trzecią na terenie zakładów w Barlinku. Ostatnia powstała zaledwie w sierpniu 2006 r.

Techniczne wyposażenie najnowszego wydziału będzie umożliwiało wykorzystanie wszystkich, także mokrych odpadów drzewnych. Inwestycja pozwoli na 100% wykorzystanie odpadów produkcyjnych, w tym także pyłów, powstających na liniach podłogowych i w tartakach Barlinka.

Barlinek SA jest liderem przemysłu podłóg drewnianych w Polsce oraz jednym z czołowych producentów w Europie i na świecie. Spółka eksportuje swoje produkty do ponad 26 krajów w Europie oraz Ameryce Północnej i Środkowej. Prywatyzacja, w wyniku, której Skarb Państwa przestał być właścicielem przedsiębiorstwa, miała miejsce w 1999 r.

Więcej informacji: www.barlinek.com.pl