Dostarczane na polski rynek przez firmę FLOP System wentylatory osiowe o nazwie AXOVENT stanowią bardzo szeroki typoszereg wentylatorów, dla których wspólną cechą oprócz osiowego przepływu strumienia powietrza jest wysokiej klasy silnik oraz rozwiązanie techniczne o nazwie Multiflow System (MS). Istotą jego jest możliwość fabrycznego ustawienia łopatek wirnika wentylatora pod kątem 24°, 30°, 34°, 40°, 45° - co wpływa na możliwość uzyskania wielu charakterystyk pracy przy wykorzystaniu tego samego silnika i koła wirnikowego.

W praktyce daje to projektantowi możliwość bardzo dokładnego, uwzględniającego różne wymagania użytkowe doboru wentylatora, przez co unika się konieczności „godzenia się” z mankamentami doboru jednostki, której parametry zbliżone są jedynie do oczekiwanych zamiast je dokładnie spełniać.
Głośność, pobór prądu, wydatek powietrza, ciśnienie statyczne, czy gabaryty wentylatora, dzięki konstrukcji MS mogą być uwzględniane w sposób bardzo elastyczny na etapie projektowania. Możliwe jest zatem równoczesne spełnienie wymagań projektowych i oczekiwań użytkownika odnośnie kosztów eksploatacji systemu.
Dla przykładu wentylator kanałowy typ AXO-TUB 4-710-45 o wydatku powietrza 32000 m3/h wyposażony w silnik o mocy 4 kW, przy ciągłej pracy przez 1 rok zużyje ponad 35000 kW energii. Warto więc dobrać taki wentylator, który nie zostanie „przewymiarowany” pod względem zużycia energii elektrycznej.
Na uwagę zasługują także stosowane w wentylatorach silniki, o wysokiej klasie szczelności głównie IP 55, IP 65. W wielu obiektach wymogi stawiane wentylatorom osiowym są bardzo ostre (obecność pyłów, oparów, wilgoci itp.), w takich przypadkach wentylator AXOVENT dobrze spełni funkcję.
Wentylatory wykonywane są także w specjalnych, odpornych na:
- wysokie temperatury np.120 *C przy ciągłej pracy lub 400 *C przez 2 godziny,
- pyłów agresywnych
- pary wodnej, wilgoci itp.
- obecności gazów wybuchowych, w tym wodoru.
Wentylatory dostarczane są wraz z akcesoriami montażowymi, tłumikami hałasu i regulatorami prędkości. Na szczególną uwagę zasługują regulatory ustalające prędkość obrotową wirnika w zależności od temperatury otoczenia. Elektroniczne i transformatorowe regulatory prędkości typu RMA, RTM czy RTA współpracują nawet z kilkoma czujnikami temperatury, uśredniają odczyt parametru z kilku czujników i dostosowują odpowiednią prędkość obrotową wentylatora.
Właściwości techniczne i estetyka wykonania sprawiają, że wentylatory osiowe AXOVENT mogą być z powodzeniem stosowane w obiektach gospodarczych, halach przemysłowych, magazynach i sklepach jak i stanowić elementy systemów wentylacji o zaostrzonych reżimach niezawodności i bezpieczeństwa działania (wykonania specjalne).