19 kwietnia br. centrale rekuperacyjne typu VX-2000 produkowane przez firmę KOSS otrzymały Atest Higieniczny Państwowego Instytutu Higieny. Atest ten dotyczy całego produktu nie zaś samych materiałów, z których zbudowano urządzenie.

Zastosowanie central rekuperacyjnych typu VX-2000 poszerzono o pomieszczenia służby zdrowia oraz oraz budynków użyteczności publicznej:

Centrala rekuperacyjna VX przeznaczona jest do wentylacji (z odzyskiem ciepła) pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej (w tym służby zdrowia), produkcyjnych, handlowych, magazynów i innych pomieszczeń, w których korzystne jest usuwanie wilgoci, CO2, dymu papierosowego itp. Cetrale VX są cicha, nowoczesne, lekkie i łatwe w instalacji i obsłudze.Do budowy VX wykorzystano materiał izolacyjny w posataci styropianu PCV ekstrudowanego, pokryty warstwą gładkiej powłoki folii PET, co pozwoliło m.in. na zmniejszenie stopnia higroskopijności obudowy centrali i zwiększenie wytrzymałości obudowy urządzenia na fizyczne obciążenia. Poza tym gładka obudowa znacznie ogranicza zbieranie sie nieczystości na ciankach centrali i ułatwia jej czyszczenie.
Centralę wyposażono w dwa filtry wstępne o zgrubnym i dokładnym procesie filtrowania powietrza zewnętrznego (klasy EU3 i EU4), elementy grzejne (elektryczne: grzałki lub wodne: nagrzewnica) oraz elektroniczne sterowanie. Produkowana o wydajnościach: 350, 500, 1000, 1500 i 2000 m³/h. Proces produkcji oraz projektowania centrali VX-2000 jest zgodny z wymaganiami systemu jakości ISO 9001.

Komentarze

  • Mam nadzieję...

    Bartosz też ma, a jak ktoś zadzwonił do PZH czy moze być wymiennik bez możliwości umycia, to odpowidzieli, że to niedopuszczalne. To jak udało się załatwić klauzurę "bez zastrzeżeń" ????