Dnia 18 listopada br. w Czosnowie k/Warszawy odbyło się trzecie spotkanie osób zainteresowanych wstąpieniem do AMERICAN SOCIETY OF HEATING, REFRIGERATING AND AIR CONDITIONING ENGINEERS (ASHRAE).

Oprócz licznie zgromadzonej kadry inżynierskiej oraz studentów Inżynierii Środowiska udział wziął także P. Costas Balaras Ph.D. – szef ASHRAE w Europie. Przedstawił prezentację na temat struktury organizacyjnej oraz celów działania ASHRAE w Europie, a także zagadnień organizacyjnych oddziału ASHRAE w Polsce.
Prezentowane były następujące zagadnienia techniczne:
Koncepcja czyszczenia instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – studenci Politechniki Warszawskiej, Wydział Inżynierii Środowiska
Czyszczenie i dezynfekcja przewodów wentylacyjnych – dr inż. Anna Charkowska, Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska
Klimatyzacja archiwów na przykładzie Archiwum Akt Nowych w Warszawie – mgr inż.Maciej Kałuża i mgr inż. Mariusz Drewnowski.
W trakcie spotkania wyłoniono trzyosobowy „steering committee”, którego zadaniem będzie zarejestrowanie oddziału ASHRAE w Polsce.
Pierwsze spotkanie z cyklu ASHRAE miało miejsce w czerwcu br. Na spotkaniach omawiano nowości z zakresu działania ASHRAE na świecie i w Polsce oraz prezentowano zagadnienia techniczne z dziedziny ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa.
Przynależność do ASHRAE zapewnia stały dopływ informacji o technologiach generowanych na rynku amerykańskim uzyskiwany zarówno poprzez miesięcznik „ASHRAE Journal”, jak też przez „newslettery” rozsyłane do członków oraz pełny dostęp do strony www.ashrae.org.
Następne spotkania z "cyklu ASHRAE" odbędą się w przyszłym roku. Plan spotkań na rok 2005 powstanie w grudniu br. O kolejnych terminach będziemy informować w dziale "Szkolenia" na stronach wentylacja.com.pl.
Dodatkowe informacje można uzyskać na stronach ASHRAE lub kierując zapytanie na dprzemek@geoclima.com.pl
Fotorelacja ze spotkania ASHRAE w Czosnowie k/Warszawy (foto: Geoclima):