Wszyscy wiemy, że bez powietrza nie można żyć. Jest wokół nas. Ale czy ktoś z nas wie, jak właściwie wygląda powietrze i z czym się kojarzy? Takie niełatwe do wykonania zadanie dostali uczestnicy konkursu rysunkowego z Zespołu Szkół Publicznych w Łomnie.


Konkurs dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowały wspólnie Zespół Szkół Publicznych w Łomnie i firma aereco wetylacja.
Dzieci miały artystycznie przedstawić „Zdrowe Powietrze”. Młodzież gimnazjalna natomiast próbowała zaprezentować swoją wizję tematu „Czyste Powietrze wewnątrz pomieszczenia”. Mimo że tematy nie należały do najłatwiejszych i wymagały wiele wyobraźni, do udziału w konkursie właściwie nie trzeba było nikogo zachęcać. Prac na konkurs wpłynęło bardzo dużo, a komisja konkursowa naprawę miała trudne zadanie.
Konkurs miał być rysunkowy, jednak oprócz rysunków zgłoszone zostały również inne prace plastyczne – wycinanki, naklejane kolaże.
3 kwietnia 2009 roku jurorzy ogłosili swój werdykt. Przyznali po trzy nagrody w czterech kategoriach wiekowych. W każdej grupie wiekowej ogłoszono także kilka wyróżnień.

Laureaci konkursu:

Temat „Zdrowe Powietrze”
1) Klasy 0-I
Katarzyna Górecka
Martyna Kamińska
Julia Górnicka
Wyróżnienia: Katarzyna Graff, Agata Kopeć
2) Klasy II-III
Jakub Rzemek
Karol Dardziński
Karolina Duda
Wyróżnienia: Artur Rzemek, Oliwia Stopka
3) Klasy IV-VI
Bartłomiej Stopka
Justyna Kopeć
Patrycja Klempas
Wyróżnienia: Daniel Skoroszewski, Sylwia Mroczka
Temat „Czyste powietrze wewnątrz pomieszczenia”
4) Klasy Gimnazjalne
Karolina Jabłońska
Justyna Rutkowska
Aleksandra Sołowiow
Wyróżnienie: Klaudia Stopka

Szczegóły na stronie: http://aereco.com.pl/galeria/