ARTIC 350 oraz ARTIC 550 - jednostki chłodnicze do schładzania powietrza nawiewanego w systemach wentylacji nawiewno-wywiewnej wyposażonych w rekuperatory przeciwprądowe serii CA 350 oraz CA 550.


Informacja prasowa - lipiec 2009


ARTIC został opracowany z myślą o użytkownikach szczególnie ceniących sobie najwyższy komfort klimatyczny wewnątrz pomieszczeń.
ARTIC to swoistego typu pompa ciepła pełniąca funkcję analogiczną do niewielkiego klimatyzatora kanałowego o optymalnym przepływie powietrza dostosowanym do wymogów domowych instalacji wentylacyjnych. Urządzenie zapewnia poprawę komfortu klimatycznego w pomieszczeniach przy jednoczesnym niewielkim zużyciu energii dzięki zastosowaniu zasady pracy pompy ciepła. Jego wydajność chłodzenia porównywalna jest z działaniem gruntowego wymiennika ciepła. ARTIC połączony z rekuperatorem CA 350 lub CA 550 zapewni poprawę komfortu klimatycznego pomieszczeń poprzez przyjemne schłodzenie oraz dodatkowe osuszenie ciepłego i dusznego letniego powietrza.

ARTIC pozbawiony jest jednostki zewnętrznej występującej standardowo przy stosowanych w domach klimatyzatorach typu split czy klimatyzatorach kanałowych. Jego zastosowanie nie wpłynie negatywnie na wygląd elewacji budynku, nie powoduje także uciążliwego hałasu na zewnątrz czy wewnątrz budynku.

ARTIC przystosowany jest do współpracy wyłącznie z rekuperatorami CA350 oraz CA 550 w wersji wyposażonej w panel LUXE. Dodatkową zaletą systemu ARTIC jest wykorzystanie istniejących kanałów instalacji wentylacyjnej opartej na rekuperatorze CA 350 lub CA 550. Montaż nie wymaga więc wykonywania dodatkowych instalacji ani przekuć. Praktyka dowodzi także, że zastosowanie układu ARTIC powoduje dodatkowe wyciszenie instalacji wentylacyjnej.
Jak to działa?
Panel LUXE, sterujący zarówno pracą rekuperatora jak i systemu Artic posiada parametr tzw. temperatury komfortowej określanej przez użytkownika i mierzonej poprzez czujnik umieszczony wewnątrz panelu sterującego. Ustawienie temperatury komfortowej na tryb „zimny” spowoduje automatyczną regulację wszystkich parametrów pracy rekuperatora oraz systemu Artic tak, aby ich praca dążyła do obniżenia temperatury w mieszkaniu. Jeśli konieczne będzie otwarcie bypassu - rekuperator otworzy go automatycznie. Jeśli temperatura nadal będzie zbyt wysoka, nastąpi włączenie pompy ciepła wewnątrz systemu Artic aby dodatkowo schładzać powietrze nawiewane do pomieszczeń. Cały proces odbywa się automatycznie, bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika.
Ciepłe powietrze doprowadzane z zewnątrz przez rekuperator przechodzi przez dodatkowy wymiennik ciepła umieszczony wewnątrz obudowy ARTIC-a i jest dodatkowo schładzane o kilka stopni. Schłodzone powietrze doprowadzane jest do mieszkania przez kanały nawiewne systemu wentylacyjnego. Obniżona w ten sposób temperatura w mieszkaniu zapewnia stworzenie wyjątkowo komfortowego klimatu latem.

Dane techniczne:Parametry elektryczne: