ART COOL łączy sztukę z technologią. Klimatyzatory LG serii ART COOL zostały nagrodzone za oryginalny design prestiżowymi nagrodami International Forum Design Award, Reddot Design Award i G Mark.

ART COOL - Twój własny styl
ART COOL - INDYWIDUALNY STYL
Rewolucyjna jednostka wewnętrzna klimatyzatora ART COOL Galeria teraz na zamówienie frontu panela w jednym z czterech kolorów:
Art Cool Galeria - panele
- srebrnym
- złotym
- czerwonym
- białe srebro.

Luksusowy klimatyzator LG z serii Art Cool Galeria to jednostka typu split z inverterem, która ekonomicznie schłodzi i ogrzeje każde wnętrze. Rewolucyjny Art Cool z możliwością wymiany zdjęcia umożliwia łatwą zmianę wyglądu klimatyzatora w każdej chwili, kiedy tylko zechcesz. Art Cool został zaprojektowany jako dzieło sztuki, realizując nową koncepcję trójstronnego wypływu powietrza: powietrze nawiewane jest do pomieszczenia równomiernie z 3 stron - z przodu i po bokach.

Klimatyzatory serii ART COOL występują w 2 wydajnościach:
- A09AW1 - wydajność chłodnicza 2,7 kW i grzewcza 3,5 kW
- A12AW1 - wydajność chłodnicza 3,5 kW i grzewcza 4,2 kW.

Unikalny system oczyszczania powietrza NEO-Plasma jest wyposażony w 7 filtrów, gdzie powietrze przechodzi 5-etapowy proces oczyszczania. W trakcie tego procesu usuwany jest kurz, pleśń, niemiłe zapachy i dym papierosowy. System inverterowy wykorzystuje sprężarkę o zmiennej prędkości obrotowej, dostosowującą ilość czynnika chłodniczego do potrzeb aktualnie panujących w pomieszczeniu, dzięki czemu zużycie energii spada o około 44%, a poziom hałasu jest minimalny.

Klimatyzator ścienny z frontem, który pełni również funkcję ramy na zdjęcie. Najbardziej popularnym panelem przednim Art Cool Galeria jest reprodukcja obrazu Gustwa Klimta "Pocałunek".

[VIDEO:YOUTUBE:eWIUZ4WvlMk]

Cechy ART COOL:
- Możliwość wymiany zdjęcia
- Trójstronny nawiew powietrza
- Cyfrowa kontrola strumienia powietrza
- System oczyszczania powietrza NEO Plasma
- Sprężarka inwerterowa zapewniająca oszczędność energii
- Antykorozyjne złote lamele
- Funkcja Jet Cool
- Naturalny nawiew powietrza (funkcja Chaos)
- Ergonomiczny pilot bezprzewodowy
- Usuwanie z pomieszczenia nadmiernej wilgoci
- Automatyczny tryb snu
- Automatyczny restart
- Funkcja gorącego startu
- Automatyczne oczyszczanie
- 24-godzinne programowanie.

Źródło: WIENKRA