System preizolowanych przewodów Armaflex DuoSolar firmy Armacell jest rozwiązaniem stworzonym z myślą o solarnych instalacjach podgrzewania wody. Minimalizując straty energii oraz zapewniając doskonałą ochronę zarówno przed promieniowaniem UV jak i uszkodzeniami mechanicznymi Armaflex DuoSolar to gwarancja prawidłowego działania systemu przez długie lata.

Armaflex DuoSolar – słoneczne ciepło w twoim domu
Rosnące koszty energii oraz coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawiają, że tanie w eksploatacji oraz przyjazne dla środowiska systemy słonecznego ogrzewania wody zdobywają coraz więcej sympatyków. Jednak podczas planowania takiej instalacji, często zapominamy, jak ważnym elementem są przewody łączące kolektor ze zbiornikiem. Ich nieprawidłowa izolacja może prowadzić, zwłaszcza w zimie, do znacznych strat energii, przez co woda nie uzyska wymaganej temperatury i konieczne będzie jej dodatkowe podgrzanie. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Dlatego warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Armacell, której preizolowany system Armaflex DuoSolar pozwoli nam zatrzymać ciepło tam, gdzie jego miejsce.

Armaflex DuoSolar - ciepło pod kontrolą
Armaflex DuoSolar jest unikalnym rozwiązaniem pozwalającym zminimalizować straty energii podczas transportu elementu ogrzewającego z kolektora do zbiornika. Dwie preizolowane rury, zasilania i powrotu, pokryte zostały izolacją HT/Armaflex o nowej strukturze mikrokomórkowej i charakteryzującej się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła równym 0,038 W/(m*K), co minimalizuje ilość energii, która ucieka podczas transportu. Jest to o tyle istotne, że część tego rodzaju rur biegnie najczęściej na zewnątrz budynku, przez co są one wystawione na działanie niskich temperatur. Dlatego też bez odpowiedniego zabezpieczenia płynąca w nich mieszanina wody z glikolem ulega oziębieniu.

W nowym rozwiązaniu firmy Armacell materiał izolacyjny pokryty jest folią poliolefinowyo-kopolymerową, co dodatkowo chroni rury zarówno przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak i przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być powodowane np. przez ptaki. Pod izolacją rury powrotu umieszczono przewód elektryczny o odporności cieplnej do 180 stopni Celsjusza, umożliwiający podłączenie czujnika temperatury bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania. Ponadto rury Armaflex DuoSolar wyposażono w opatentowaną technologię warstwy klejącej „join-split”, pozwalającą na łatwe łączenie i rozłączanie przewodów.

Preizolowane systemy Armaflex DuoSolar dostępne są w dwóch wersjach: miedzianej, zgodnej z normą EN1057 oraz ze stali nierdzewnej X2CrNiMo17122. Armaflex DuoSolar CU, która charakteryzuje się bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny, szczególnie w przypadku mniejszych rozmiarów instalacji, przeznaczona jest głównie do nowych projektów. W przypadku większych lub trudno położonych rozwiązań znakomicie sprawdzi się wersja Armaflex DuoSolar VA. Jej wysoka elastyczności pozwala na nawet mocne zgięcie przewodów, bez ryzyka deformacji ich średnicy. Dzięki temu instalacja całego systemu przebiegnie szybko i bezproblemowo nawet tam, gdzie kładzenie typowych rur było by trudne, kosztowne i długotrwałe. Dodatkowo karbowana powierzchnia przewodu znacząco ułatwia zamontowanie złączek, zarówno tych tradycyjnych, jak i specjalnych złączek Armacell.

Bezproblemowe łączenie
Jako uzupełnienie specjalnej konstrukcji przewodów Armaflex DuoSolar, specjaliści firmy Armacell opracowali system połączeń, stworzony z myślą o tym właśnie typie rur. Dzięki temu wszystkie elementy są do siebie doskonale dopasowane, co sprawia, że ich montaż przebiegnie bezproblemowo i nie będzie wymagać użycia dodatkowych narzędzi. Uzyskane w ten sposób połączenie jest trwałe i szczelne przez długi okres czasu, nawet po powtarzalnym jego łączeniu i rozłączaniu. Dodatkowo, wbudowana w złączkę blokada mechanizmu chroni rurę przed skręceniem podczas łączenia, co znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia instalacji podczas montażu.

Zarówno przewody Armaflex DuoSolar, jak i unikalny system łączenia stanowią doskonałe uzupełnienie instalacji solarnego ogrzewania wody. To przy ich pomocy wyeliminujemy punkty, w których ciepło zamiast służyć ogrzewaniu wody, ucieka na zewnątrz. Dlatego też bardzo ważne jest, by decydując się na montaż instalacji solarnej, zwrócić szczególną uwagę na rodzaj przewodów łączących kolektor ze zbiornikiem ciepłej wody. Pozwoli nam to nie tylko zmniejszyć koszty eksploatacji, ale również da nam gwarancję, że cała instalacja będzie prawidłowo pełnić swoją funkcję przez długie lata.

Armaflex DuoSolar CU 12 FEF 14, miedź, śr. zewnętrzna rury 12 mm, zwój 15 m,
cena za zwój 1080,00 zł brutto
Armaflex DuoSolar CU 15 FEF 14, miedź, śr. zewnętrzna rury 15 mm, zwój 15 m,
cena za zwój 1280,00 zł brutto
Armaflex DuoSolar CU 18 FEF 14, miedź, śr. zewnętrzna rury 18 mm, zwój 15 m,
cena za zwój 1600,00 zł brutto
Armaflex DuoSolar DN 16 FEF 14, stal, śr. zewnętrzna DN 16 mm, zwój 15m,
cena za zwój 1400,50 zł brutto
Armaflex DuoSolar DN 20 FEF 14, stal, śr. zewnętrzna DN 20 mm, zwój 15m,
cena za zwój 1715,60 zł brutto
Armaflex DuoSolar DN 25 FEF 14, stal, śr. zewnętrzna DN 25 mm, zwój 15m,
cena za zwój 2281,60 zł brutto

Producent: Armacell Poland Sp. z o.o. - www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH” zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu . Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu. W 2000 roku efektem wykupu części „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell” .Obecnie firma specjalizuje się w produkcji elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie.. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych produkt ów, poparta prawie 150 – letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej , ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych.Źródło: ''