ArCon dzięki firmie INTERsoft jest na polskim rynku od ponad 10 lat. Stał się więc praktycznie już standardem wśród architektów jako narzędzie CAD do tworzenia projektów architektonicznych składających się ze wstępnej dokumentacji technicznej, rzutów, przekrojów i elewacji oraz fotorealistycznej wizualizacji. Wersja 13 programu zawiera bibliotekę ponad 10.000 obiektów i 4.500 tekstur, zawiera nowe makra. ArCon 13 obecnie ściśle współpracuje z systemem aplikacji ArCADia co pozwala na swobodny eksport danych poprzez program ArCADia-GRAF do do takich aplikacji jak Allplan, Revit czy ArchiCAD.

ArCon 13 - nowa wersja programu dostępna w ofercie INTERsoft
ArCon pomimo bardzo rozbudowanej, profesjonalnej i specjalistycznej funkcjonalności ciągle pozostaje programem prostym w obsłudze i o intuicyjnym interfejsie użytkownika. W większości użytkownicy programu to architekci, inżynierowie budowlani, projektanci wnętrz, jednak łatwość modelowania budynku lub mieszkania którą daje ArCon przekonała do niego również wielu domowych użytkowników którzy amatorsko zajmują się projektowaniem wnętrz lub chcą umeblować własne mieszkanie lub dom. Program ArCon przyjął się również szeroko wśród klientów związanych z branżą meblarską, są to produceni mebli, frontów i akcesoriów meblowych. Używają go oni szeroko do prezentacji własnego asortymentu produktów osadzonych w realistycznie zaprojektowanych wnętrzach.

ArCon 13 to także możliwość współpracy z innymi profesjonalnymi narzędziami CAD takimi jak ArCADia-IntelliCAD, ArCADia-Architektura, ArCADia-GRAF przy ich pomocy mamy możliwość wymiany danych z programami Allplan, Revit czy ArchiCAD.

Źródło: ''