miesięcznik

ARCHITEKTURA - MURATOR
Architektura - murator"ARCHITEKTURA - murator"to profesjonalny polski magazyn o architekturze, ukazujący się od października 1994 roku, a będący kontynuacją wydawanej od 1947 roku "ARCHITEKTURY".

Czytelnikami są przede wszystkim architekci i projektanci, osoby decydujące o inwestycjach, inżynierowie, studenci; a także - humaniści i plastycy zainteresowani współczesną architekturą i wzornictwem oraz kierunkami ich rozwoju. Wśród prenumeratorów znajduje się większość urzędów państwowych i samorządowych, w których zakres działania wchodzą architektura i urbanistyka.

Głównymi działami pisma są:
- prezentacje polskich i światowych współczesnych realizacji architektonicznych;
- informacje techniczne dla architektów i projektantów;
- informacje prawne i administracyjne;
- informacje z konkursów, wystaw oraz kalendarium, przegląd prasy światowej, przegląd projektów.

Dzięki streszczeniom w języku angielskim możliwa jest współpraca z najważniejszymi na świecie czasopismami o podobnej tematyce.

W roku 1995 "ARCHITEKTURA-murator" otrzymała nagrodę za piękną szatę edytorską w konkursie "Numerus Primus Inter Pares" organizowanym przez Towarzystwo Kultury Technicznej. W tym samym roku trzy okładki pisma zostały nominowane do nagrody DEA AWARDS. Numer 12/1996 ponownie otrzymał nagrodę w konkursie "Numerus Primus Inter Pares", zaś jego okładkę nominowano do nagrody DEA.

Miesięcznik prezentuje najnowsze i najlepsze realizacje architektoniczne i projekty w Polsce oraz na świecie. Ponadto pismo promuje młode talenty i nowatorskie rozwiązania.