1-2 grudnia br. w Warszawie odbędą sie targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO organizowane przez Murator EXPO Sp. z o.o.
Formuła imprezy daleko wykracza poza tradycyjne targi. Dwudniowy program wydarzenia ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO 2005 podzielono na dwie części: wystawienniczą i dyskusyjną. Część wystawiennicza obejmie prezentację całościowej oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz najnowsze produkty, technologie i rozwiązania stosowane w budownictwie XXI wieku. Do udziału zaproszono producentów i dystrybutorów: wyrobów konstrukcyjnych, ceramicznych elementów elewacyjnych i konstrukcyjnych, systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wielofunkcyjnych modułów budowlanych, systemów profili, pokryć dachowych, izolacji i chemii budowlanej, przemysłowych materiałów wykończeniowych, systemów alarmowych i zabezpieczeń oraz profesjonalnego oprogramowania w dziedzinach: architektura, konstrukcje, geodezja, kosztorysowanie, a także instytucje finansowe.
Część dyskusyjną rozpocznie, 1 grudnia 2005 roku, seminarium pod hasłem „Kształtowanie przestrzeni publicznych a jakość architektury”, którego gospodarzem jest Oddział Warszawski SARP. Przewidziano również rozprawy i debaty poświęcone istotnym środowiskowym problemom m. in.: relacji przestrzeni osobistej i społecznej w kontekście architektury i urbanistyki Warszawy, nietypowości form w architekturze, możliwości oddziaływania miasta na osobistą przestrzeń jego mieszkańców czy też kształtowania postaw społecznych w wyniku tworzenia relacji z architekturą i urbanistyką. W seminariach i dyskusjach panelowych uczestniczyć będą m. in. architekci: Dariusz Hyc, Dariusz Herman, Andrzej Kiciński, Konrad Kucza-Kuczyński, Michał Owadowicz, Rafał Szczepański czy Grzegorz Stiasny.
Równolegle z targami ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO odbywać będzie się wystawa fotografii obiektów nagrodzonych w VI edycji konkursu architektonicznego ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze warszawskie budynki, które zostały ukończone w latach 2004-2005. Organizatorem konkursu jest redakcja miesięcznika "ARCHITEKTURA-murator" – największego czasopisma architektonicznego w Polsce, patrona medialnego targów ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO.
Seminaria i targi odbędą się w Warszawie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przy Placu Politechniki 1.
Targi można zwiedzać w dniach 1-2 grudnia, w godz. 10.00-18.00
Więcej szczegółów na temat targów: mizdebska@muratorexpo.pl, tel. (022) 829 66 37