Alexa Dystrybucja Sp. z o.o. zgłosiła moduł do odzysku energii z systemów klimatyzacyjnych AQUEFIER do konkursu na najciekawszy produkt wystawy FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2011.

AQUEFIER - moduł do odzysku energii z systemów klimatyzacyjnych
Co roku podczas wystawy FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA organizowany jest Konkurs na najciekawszy produkt wystawy. O tytuł ten ubiegają się wyroby zgłoszone przez wystawców FORUM - SALONU, które zostały wprowadzone na polski rynek w latach 2010-2011. Są dwie metody głosowania...

1. Głosowanie podczas wystawy
Zwiedzający wystawę wybierają najciekawszy ich zdaniem produkt. Każdy może oddać jeden głos wykorzystując w tym celu swoją kartę wstępu. Karty są zbierane w czasie trwania wystawy, a pod koniec drugiego dnia FORUM - SALONU zostaną publicznie zliczone. Największa ilość oddanych głosów na dany produkt oznacza zwycięzcę tytułu.

2. Głosowanie online
W internetowym Konkursie na najciekawszy produkt wystawy FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2011 maksymalnie można oddać trzy głosy. Zapraszamy do głosowania na stronie www.forumwentylacja.pl

Spółka Alexa Dystrybucja moduł do odzysku energii z systemów klimatyzacyjnych AQUEFIER amerykańskiego producenta Trevor-Martin Corporation.

AQUEFIER moduł do odzysku energii z systemów klimatyzacyjnychAQUEFIER nie tylko obniża zużycie energii wymaganej do produkcji ciepłej wody, ale również poprawia sprawność urządzeń klimatyzacyjnych o 10% i przedłuża żywotność agregatu skraplającego. W zależności od zużycia wody i czasu używania instalacji klimatyzacyjnej (działa przy grzaniu i chłodzeniu) oszczędności w zużyciu energii do produkcji cieplej wody dochodzą do 50%.

Strona freonowa wymiennika ciepła jest połączona z agregatem skraplającym miedzy kompresorem a wymiennikiem skraplacza (gorąca para) lub miedzy kompresorem a zaworem czwórdrożnym (tylko w pompach ciepła). Strona wodna wymiennika ciepła jest podłączona do pojemnościowego podgrzewacza wody lub zasobnika cieplej wody. Mała pompka cyrkulacyjna pobiera zimną wodę z instalacji wody pitnej, cyrkuluje wodę przez wymiennik ciepła freon/woda i podgrzana woda jest wtłaczana do podgrzewacza wody lub do zasobnika z ciepłą wodą. Instalacja wodna tworzy obieg zamknięty.

AQUEFIER podłączony jest do agregatu skraplającego i instalacji produkującej ciepłą wodę (pojemnościowy podgrzewacz wody, zasobnik z ciepłą wodą). Urządzenie odzyskuje energię od freonu, która jest zazwyczaj wyrzucana do atmosfery i zużywa ją do wyprodukowania za darmo ciepłej wody użytkowej.

AQUEFIER instalowany jest najczęściej w obiektach z dużym zapotrzebowaniem na ciepłą wodę użytkową: restauracjach, hotelach, sanatoriach, szkołach, obiektach użyteczności publicznej, obiektach produkcyjnych.

Zgłaszający: Alexa Dystrybucja Sp. z o.o.
Nazwa produktu: AQUEFIER
Nazwa i kraj producenta: Trevor-Martin Corporation, USA

Dane techniczne AQUEFIER:
- zasilany 230V bezpośrednio ze stycznika agregatu skraplania,
- nie wymaga dodatkowych przewodów sterujących, wszystko jest podłączone i gotowe do uruchomienia,
- w pełni zautomatyzowane działanie, czujnik temperatury wody włącza i wyłącza moduł,
- AQUEFIER może być podłączany do każdego agregatu skraplającego o mocy do 17.6 kW,
- wysokowydajny wymiennik ciepła z podwójną ścianką wykonany jest z najwyższej jakości stopów miedzi,
- pompka cyrkulacyjna zużywa minimum energii,
- wyposażone w termostat zabezpieczający przed zamarzaniem,
- aluminiowa obudowa pozwala na zastosowanie na zewnątrz lub wewnątrz,
- dzięki obniżeniu ciśnienia skraplania kompresor pracuje lżej co przedłuża żywotność agregatu skraplającego,
- w pełni kompatybilny z urządzeniami R22 i R410a.

FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA to jedyna w kraju wystawa w branży poświęconą wyłącznie tematyce wentylacji i klimatyzacji. Dziewiąta edycja FORUM odbędzie się w dniach 29-30 marca 2011 roku (wtorek - środa), w Centrum Kongresowo-Hotelowym "Gromada" przy ul. 17 Stycznia 32 w Warszawie.