Białostocka spółka Automatyka pomiary Sterowanie SA zdobyła dwa tytuły: Geparda Biznesu 2010 oraz Efektywnej Firmy 2010 w konkursach, promujących najbardziej dynamiczne i efektywne polskie przedsiębiorstwa.

APS SA. Nagrody za dynamikę i efektywność
To już szósta edycja konkursów, organizowanych przez redakcję Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma”. Rankingi realizowane są w oparciu o dane finansowe, złożone przez firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dane analizowała Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit.Laureatami konkursu Gepardy Biznesu 2010 są najbardziej dynamiczne polskie firmy, których wartość rynkowa w latach 2008-2010 wzrosła o minimum 10 proc.

- Z danych Waszej firmy wynika, że przez kilka lat rozwijaliście się dynamicznie – pisze w liście gratulacyjnym do APS S.A., Jerzy Krajewski, redaktor naczelny Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma" i dyrektor Instytutu Nowoczesnego Biznesu. - To sprawiło, że szybko rosła wartość rynkowa Waszego przedsiębiorstwa i uzyskaliście tytuł Gepard Biznesu 2010 i wyróżnienie w naszym konkursie wśród 20 tysięcy podmiotów gospodarczych.

W przypadku APS SA wartość rynkowa i dynamika wzrosła o 18 proc.

Z kolei celem konkurs Efektywna Firma 2010 jest wyłonienie i wspieranie rozwoju firm, które w trzyletnim okresie (2008 -2010) osiągnęły wysoki stosunek zysku netto do przychodów operacyjnych. Tytuły Efektywnych Firm 2010 i wyróżnienie otrzymały przedsiębiorstwa, w których ta średnia przekroczyła 5 proc. W ich gronie znalazł się białostocka APS S.A. z 18 proc. wzrostem. Prezes spółki Bogusław Łącki cieszy się z nagród, tym bardziej, że konkursowe jury wzięło „pod lupę” wyniki osiągane przez firmy w okresie kryzysu.

- Prowadzenie spółki w tzw. ciekawych czasach jest dużym wyzwaniem, stąd niespodziewane laury w niezależnym rankingu dają dużą satysfakcję - mówi . - Ale niestabilna sytuacja globalnych finansów, niestabilne przepisy podatkowe oraz konkurencja rynkowa nie pozwalają na świętowanie sukcesów. Obecnie koncentrujemy się na zdobyciu większego udziału w rynku programowania systemów sterowania i nadzoru, oraz projektowania układów elektrycznych i automatyki przemysłowej. Rozwój tych inżynierskich usług pozwoli na znaczne poprawienie wyników spółki.

Statuetki i dyplomy zostaną wręczone laureatom 29 grudnia 2011 r. podczas drugiej Ogólnopolskiej Konferencji Nowoczesnego Biznesu w Warszawie. Zwycięzcy mogą używać obydwu tytułów bezpłatnie i bezterminowo.