Obudowy chłodzące zintegrowane z szafami rackowymi zapewniają łatwą instalację i zwiększoną mobilność.


Informacja prasowa - Warszawa 15.06.2009 r.


Firma APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia dla systemów o znaczeniu krytycznym, zaprezentowała rozwiązanie InRow SC – nową, samodzielną i zintegrowaną obudowę chłodzącą dedykowaną do pomieszczeń okablowania i serwerowni.
Dzięki swej elastyczności system InRow SC może być użytkowany jako niezależne środowisko IT - co oznacza brak konieczności stosowania zewnętrznych wymienników ciepła – lub jako system częściowo niezależny, służący do łatwej rozbudowy infrastruktury IT w ramach dostępnej przestrzeni. Szeroka na 600 mm obudowa rackowa z mocą chłodzenia do 7 kW umożliwia elastyczne ustawienia dając różne opcje przepływu powietrza, zarówno od frontu jak i z tyłu. Te nowe systemy chłodzące monitorują i aktywnie regulują wydajność chłodzenia w celu zapewnienia właściwej temperatury serwerów.

- Pomieszczenia okablowania i serwerownie mają krytyczne znaczenie dla całego środowiska IT klientów i wymagają wysokiej dostępności w celu wspierania kluczowych aplikacji biznesowych
– powiedziała Katarzyna Kosińska, Kierownik Marketingu APC na Europę Centralną. - Nowe systemy APC InRow SC zapewniają kierownikom ds. IT elastyczność niezbędną do przekształcenia środowisk IT we w pełni niezależne systemy, zaprojektowane w sposób umożliwiający ich współpracę w ramach skalowalnej, modułowej architektury.
APC InRow SC to proste, samodzielne systemy, na które składają się rzędowe rozwiązania chłodzenia InRow SC, szafy przemysłowe APC NetShelter® SX oraz elementy ograniczające przedostawanie się powietrza przez otwory otaczające kable - APC Rack Air Containment. Systemy APC InRow SC są mobilne i łatwe w instalacji, a ich inteligentne i łatwe w zarządzaniu komponenty integrują system z siecią i monitorują jego działanie. Zamknięcie systemu chłodzenia wewnątrz szafy rackowej tworzy odizolowane środowisko, które może zostać zainstalowane w większości pomieszczeń, emituje niski poziom hałasu oraz pozwala na opcjonalne dodawanie rozwiązań zabezpieczających.
Nowy system zawiera:
• APC InRow SC Cooling – oferuje przewidywalny poziom chłodzenia szaf z okablowaniem i serwerowni w ramach rzędowej architektury. Posiada takie właściwości jak system aktywnego reagowania, niezależne wentylatory o zmiennej prędkości (wymienialne także podczas pracy systemu), zdalne zarządzanie, zabezpieczenie przed zamarzaniem cewki chłodzącej oraz systemy suchych wyjść i poziomego przepływu powietrza.
• Obudowa APC NetShelter - tworzy niezawodne i łatwe w instalacji środowisko dla sprzętu sieciowego o dużej gęstości mocy. APC NetShelter współpracuje ze sprzętem różnych producentów, posiada demontowane i odwracane, w pełni wentylowane drzwi, ponumerowane miejsca U, a w tylnym kanale zawiera miejsce na dwie monitorowane listwy dystrybucji zasilania APC (nie dołączone do zestawu).
• APC Rack Air Containment – modułowy system przeznaczony do współpracy z obudową APC NetShelter SX oraz jednostką chłodzącą InRow w celu zapewnienia maksymalnej przewidywalności,
mocy i efektywności chłodzenia. Łatwą w instalacji jednostkę APC Rack Air Containment mocuje się od frontu i z tyłu obudowy NetShelter SX, zapobiegając w ten sposób mieszaniu się strumieni zimnego i gorącego powietrza.
Systemy APC InRow SC są obecnie dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Rozwiązanie może być również skonfigurowane jako w pełni nadmiarowy system gwarantujący klientom dodatkowy poziom dostępności. Więcej informacji o tym i innych rozwiązaniach chłodzących firmy APC można uzyskać na stronie www.apc.com

O firmie APC

Firma APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Wspierana przez siłę, doświadczenie i rozległą sieć działu Critical Power & Cooling Services koncernu Schneider Electric, firma APC zapewnia rozwiązania doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym. W 2007 roku Schneider Electric dokonał akwizycji APC i połączył ją z firmą MGE UPS Systems. W wyniku fuzji powstał nowy dział Schneider Electric o nazwie Critical Power & Cooling Services, który w 2007 roku zanotował przychody w wysokości 3,5 mld dolarów (ok. 2,4 mld euro) przy zatrudnieniu 12 000 osób na całym świecie. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy 19”, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruXure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie. Schneider Electric, zatrudniający 120 tys. pracowników na całym świecie i obecny w 102 krajach, w 2007 roku osiągnął sprzedaż na poziomie 25 mld dolarów (ok. 17,3 mld euro). Więcej informacji o firmie APC znajduje się na stronie www.apc.com. Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.