Dospel Professional jest firmą produkującą urządzania i instalacje z zakresu wentylacji przemysłowej. Od 2 lat ma w swojej ofercie aparaty grzewczo-wentylacyjne GEJZER. Te proste i ekonomiczne urządzenia służą do ogrzewania i wentylacji głównie dużych obiektów przemysłowych, handlowych oraz warsztatów.

GEJZER ogrzewa powietrze w pomieszczeniu, natomiast GEJZER MIX, czyli GEJZER z komorą mieszania, oprócz ogrzewania, dostarcza świeże powietrze do obiektu. W swojej ofercie Dospel Professional ma uniwersalny zestaw, w skład którego wchodzi: komora mieszania, sekcja wstępnej filtracji z filtrem klasy EU 2 oraz połączenie elastyczne.

Dostępne są 2 modele urządzenia: • GEJZER I o maks. mocy grzewczej 27,3 kW, • GEJZER II o maks. mocy grzewczej 49,2 kW. W przypadku dużych pomieszczeń, w których jest duże zapotrzebowanie na moc grzewczą, zalecana jest współpraca kilku urządzeń. Obudowa GEJZER-a wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej i dodatkowo zabezpieczona powłoką farby. Dla większej niezawodności pracy w agresywnym środowisku, Dospel Professional proponuje również urządzenie grzewcze w obudowie z blachy nierdzewnej: • GEJZER I/N o maks. mocy grzewczej 27,3 kW, • GEJZER II/N o maks. mocy grzewczej 49,2 kW. Metalowa obudowa stanowi klasyczne i sprawdzone rozwiązanie. Stabilne i odporne na drgania, wywołane pracą wentylatora, połączenia pozwalają jednocześnie na swobodny i szybki dostęp do elementów składowych urządzenia w przypadku jego czyszczenia bądź serwisowania. Zaletą metalowej konstrukcji w odniesieniu do obudowy z tworzywa sztucznego jest również znacznie mniejszy współczynnik rozszerzalności cieplnej. Nie należy o tym zapominać, zwłaszcza jeżeli urządzanie zasilane jest czynnikiem o wysokiej temperaturze. Dodatkowo obudowa z tworzywa sztucznego elektryzuje się, przez co urządzenie staje się zbiornikiem kurzu. Zaletą urządzeń typu GEJZER jest uniwersalność. Aparaty te mogą być montowane w położeniu równoległym oraz prostopadłym do sufi tu, w zależności od miejsca i możliwości montażu. Dzięki łopatkom, które można ustawiać manualnie w pięciu dowolnych pozycjach, strumień ciepłego powietrza dotrze wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Materiały i podzespoły stosowane do budowy urządzeń produkowanych przez Dospel Professional są wysokiej jakości. Zapewnia to ich długowieczność i niezawodność potwierdzoną dodatkowo 5-letnim okresem gwarancji na urządzenia typu GEJZER. Zastosowanie układu automatyki do sterowania pracą GEJZER-a pozwala na znaczące obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia oraz umożliwia dostosowanie parametrów pracy (temperatura w pomieszczeniu, wydatek powietrza) do indywidualnych wymagań. Redukuje zarówno ilość zużytej energii elektrycznej, jak i zapotrzebowanie na czynnik grzewczy. Zastosowane komponenty umożliwiają dowolną konfigurację układów sterowania, np. jeden termostat może załączać kilka nagrzewnic; możliwe jest także zasilanie kilku urządzeń z jednego regulatora obrotów. Pozwala to na optymalny dobór układu sterowania zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ceny. Proponowane zestawy automatyki konstruowane są w oparciu o urządzenia znanych i renomowanych producentów, co potwierdza ich wysoką jakość i niezawodność. Wymiary aparatu Gejzer A B C D E F G H
GEJZER I 620 294 380 3/4* 569±2 22,3±2 650 430
GEJZER II 620 294 380 3/4* 572±2 29,6±2 650 430


Dane techniczne na www.dospelprofessional.com Źródło: Dospel