Jak pogodzić w jednym pomieszczeniu interesy osób niepalących i palących? W jaki sposób chronić osoby niepalące przed biernym paleniem? Rozwiązaniem problemu może być... kabina dla palących.Antynikotynowa Budka Wentylacyjna
Fot. CTW Klimawent


Antynikotynowa Budka Wentylacyjna ABW
proponowana przez gdyńskiego producenta CTW Klimawent przeznaczona jest do odizolowania osób palących od niepalących w miejscach publicznych – urzędach, biurach, restauracjach, hotelach, a także w zakładach pracy, gdzie pracodawca nie musi ponosić znacznych nakładów na urządzenie palarni. Kabina może stać w dowolnym miejscu, ponieważ nie jest uzależniona od systemu wentylacji budynku.
W przeszkolnej budce ABW zmieszczą się na raz cztery palące osoby. Intensywna wentylacja ze skuteczną filtracją dymu papierosowego sprawia, że osoby niepalące nie muszą bać się skutków biernego palenia.
Istnieją dwie wersje Antynikotynowych Budek Wentylacyjnych. Różnią się one nieznacznie wymiarami, a główna różnica polega na wykonaniu konstrukcji z profili ze stali nierdzewnej lub aluminium. Całość jest przeszklona, a drzwi ze szła hartowanego zapewniają bezpieczeństwo i wystarczającą izolację od otoczenia. Konstrukcja kabiny jest demontowalna, co znacznie ułatwia transport i zmianę miejsca montażu. W górnej części kabiny zamontowany jest pochłaniacz dymu PD-1 z bardzo cichym wentylatorem (58 W), który wymusza kilkadziesiąt wymian powietrza w ciągu 1 godziny.
Pochłaniacz dymu PD-1 posiada Atest Higieniczny nr HK/B/0735/01/2008 wydany przez Państwowy Zakład Higieny i składa się z:
- filtra przeciwpyłowego HEPA klasy H13, wychwytującego cząstki smoliste ze skutecznością 99,99%
- filtra z granulowanego węgla aktywnego, pochłaniającego szkodliwe zanieczyszczenia gazowe (nikotyna, tlenek węgla, itp.)