Nawiewnik ciśnieniowy AMU z autoregulacją (przymknięcia i otwarcia w zależności od ciśnienia).

AMU - nawiewnik ciśnieniowy, samoregulujący
Nawiewnik AMU składa się z:
• okapu zewnętrznego - który chroni przed deszczem i owadami,
• części wewnętrznej - odpowiedzialnej za ilość dostarczanego powietrza.

Samoregulujący: ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Dzieje się tak do poziomu różnicy ciśnień, przy którym wydajność nawiewnika osiąga wartość maksymalną. Przy dalszym wzroście skrzydełka odchylają się ograniczając ilość doprowadzanego powietrza. Taka sytuacja może być spowodowana, np. podmuchem wiatru. Użytkownik ma możliwość zamknięcia przysłony ograniczając przepływ powietrza do minimum.

AMU przeznaczony jest zarówno do okien PVC, jak i drewnianych. Nawiewniki można zamontować w oknach nowych, jak i już istniejących. Wymiary urządzenia wynoszą (dł. x wys. x głęb.):
- nawiewnik 390 x 39 x 55 mm
- okap standardowy 390 x 23,5 x 23,5 mm

Przepływ powietrza osiąga do 22/30/45 m³/h. Po przekroczeniu wartości maksymalnej skrzydełka umieszczone wewnątrz nawiewnika odchylają się ograniczając ilość dostarczanego powietrza.
Natomiast po ustawieniu przysłony w pozycji zamkniętej, nawiewnik dostarcza minimalną ilość powietrza.

Powietrze zewnętrzne przepływając przez nawiewnik kierowane jest do góry, ponad strefę przebywania ludzi, co zapobiega nieprzyjemnemu zjawisku przeciągu i uczuciu dyskomfortu użytkowników.

Tłumienie akustyczne zestawu, przy otwartym nawiewniku wynosi 38dB(A).

AMU dostępny jest w kolorze białym (RAL 9003). Istnieje możliwość lakierowania nawiewników ciśnieniowych, sterowanych ręcznie oraz okapów na dowolny kolor RAL.

Charakterystyka AMU:

Źródło: ''