W ramach międzynarodowego projektu Liga Zielonych Ambasad w siedzibie Ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie zamontowano elektroniczne termostaty living by Danfoss. Danfoss przekazał urządzenia o wartości bliskiej 50 000 zł. Dzięki wykorzystaniu najwyższej technologii konsumpcja energii w rezydencji Ambasadora spadnie o 23%.

Ambasada USA wykorzystuje najnowsze technologie
Bezprzewodowy system regulacji Danfoss Link™ dba od dziś o komfort cieplny i wysoką efektywność energetyczną budynku położonego przy ul. Idzikowskiego w Warszawie. Aby zagwarantować prawidłową regulację całego obiektu konieczne było zainstalowanie trzech pełnych systemów składających się w sumie z 73 głowic living connect i 3 centralnych paneli sterujących Danfoss Link™.

Projekt Liga Zielonych Ambasad jest globalną inicjatywą, w której udział bierze ponad 70 placówek dyplomatycznych na całym świecie. Jego celem jest prezentowanie i popularyzowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych zwiększających efektywność energetyczną. Oprócz firmy Danfoss w projekcie uczestniczą również takie firmy jak: 3M, Belkin, Green-Light, Niagara, Phillips oraz Whirlpool.

Naszą intencją było nie tylko zredukowanie kosztów związanych z ogrzewaniem, ale również stworzenie komfortowych warunków pracy i zaprezentowanie naszych osiągnięć związanych z efektywnością energetyczną – mówi Dorota Jezierska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Danfoss.

System regulacji został zaprojektowany tak, żeby bezprzewodowo łączyć wszystkie elementy ogrzewania
i jednocześnie dawać możliwość indywidualnego dostosowania temperatury. Najnowsza technologia pozwala na dostosowanie temperatury w każdym pomieszczeniu z jednego miejsca oraz sterowanie innymi urządzeniami elektrycznymi działającymi na zasadzie włącz/wyłącz.

Rozwiązanie Danfoss pozwala na bardzo precyzyjną regulację temperatury zależności od funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu temperatura będzie obniżana np. w czasie, kiedy nikt nie korzysta z pomieszczenia. Wystarczy jedynie zaprogramować system, tak żeby uwzględniał cykl dnia użytkowników. Twórcy produktów z serii living by Danfoss położyli ogromny nacisk na zapewnienie intuicyjnej obsługi, dlatego programowanie jest dziecinnie proste. Zainstalowane termostaty living connect wyczują nawet moment, w którym pomieszczenie jest wietrzone i same obniżą temperaturę
na 30 minut, aby uniknąć strat energii.

Korzyści płynące z wykorzystania systemu Danfoss Link™ to również wygoda użytkowania, komfort cieplny, oszczędność energii oraz nowoczesny design.

Danfoss Link living connectDanfoss Link living connect
Danfoss Link living connectDanfoss Link living connect

Danfoss Poland Sp. z o.o. powstał 30 września w 2011 roku w wyniku połączenia Danfoss Sp. z o.o. z Danfoss LPM Sp. z o.o.. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice. Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, a także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty z takich sektorów jak: Chłodnictwo i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja oraz Przemysł. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni. Globalnie firma zatrudnia ponad 23 000 pracowników, w tym w Polsce blisko 1200 osób.Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.