Nowy na rynku polskim klimatyzator naścienny bez jednostki zewnętrznej.

Monoblokowy klimatyzator AMB-12H jest jednym z niewielu na rynku urządzeniem tego typu.
Cały system klimatyzacyjny mieści się w jednostce wewnętrznej, co jest istotnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania typowego klimatyzatora typu split (jednostka wewnętrzna + jednostka zewnętrzna) z powodu braku miejsca lub zakazu zmian na zabytkowej fasadzie, konieczność zastosowania 'zwyżek' i tym podobne sytuacje.
W przypadku montażu monobloku AMB-12H na elewacji w miejscu niezbyt atrakcyjnej jednostki zewnętrznej pozostają dwie kratki wentylacyjne.
Urządzenie pobiera powietrze z boku a wydmuchuje do góry lub w dół, dzięki czemu może być zawieszony przy suficie podobnie do tradycyjnego klimatyzatora naściennego lub nisko przy podłodze (klimatyzator ma funkcję grzania - pompa ciepła). Przeznaczony jest do pomieszczeń 15-20 m³

Dane techniczne AMB-12H:
- wydajność chłodnicza W/(Btu/h): 2900/11000
- wydajność grzewcza W/(Btu/h): 3200/12000
- COP (Coefficient of Performance) grzanie/chłodzenie: 2.1/2.8
- wydajność osuszania L/h: 1,2
- m³/h: 400
- czynnik chłodniczy: R410A (700 g)
- hałas dB(A): >AMB-12H_Instruction_Manual
Model: AMB-12H
Producent: Abatronic

Firmę Abatronic założyła w Szwecji grupa polskich inżynierów na początku lat 80-tych. Od 1991 roku firma działa również w Polsce. Zajmuje się nowatorskimi energooszczędnymi rozwiązaniami w technice grzewczej i chłodniczej, a szczególnie w technikach pomp ciepła. Abatronic specjalizuje się w produkcji klimatyzatorów w technologii DC Inverter pod nazwa Abatronic i Rotaberg. Od 2008 wszystkie klimatyzatory przemysłowe (commercial) kanałowe, podsufitowe, kasetonowe, zaawansowane systemy multi split, systemy VRF, agregaty wody lodowej a także osprzęt do klimatyzacji sprzedawane są pod marką Rotaberg. Abatronic to także wyłączny przedstawiciel na Polskę takich firm jak Little Giant (USA), J/B (USA), Termometerfabriken (Szwecja), Coleman-Mach (USA) i producent ponad 30 mierników klimatu takich jak: pirometry, termometry, higrometry, anemometry, decybelomierze, mierniki uniwersalne.