Wymienniki znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest usunięcie ciepłego powietrza i nawiew czystego atmosferycznego powietrza z zewnątrz.

Wymienniki model H (High effectiveness) charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością. Układ odzysku z pojedynczym wymiennikiem ma sprawność 50-70%, w układzie podwójnym do 80% odzysku ciepła.
Tak wysoka sprawność osiągana jest przez specjalne wykonanie płyt. Wymienniki wykonane są z aluminium epoksydowego.
Firmę HEATEX założono w 1978 roku. Dziś jest globalnym dostawcą wymienników krzyżowo-płytowych stosowanych w instalacjach wentylacyjnch.
Szczególne zastosowania odzysku ciepła, oparte na tych wymiennikach, to układy wentylacji urządzeń telekomunikacyjnych oraz zastosowanie ich w procesach przemysłowych.
Wymienniki, program doboru wymienników jak i maszyny do produkcji wymienników są projektowane i wytrworzone w HEATEX na południu Szwecji. Na stronach wentylacji online dostępny jest program doboru wymienników HEATEX.
Firma i jej produkty cieszą się dużym uznaniem u klientów na całym świecie, gdyż łączy ona szeroką wiedzę i doświadczenie oraz pomoc klientom w doborze i rozwiązywaniu problemów z dziedzin: odzysku ciepła, chłodzenia elektroniki i odwilżania.

Komentarze

 • Brak kontaktu z wykonawcą

  klikając na adres firmy polskiej, trafiamy na firme zagraniczną....

 • kontakt z producentem wymienników i dystrybutorem

  Szanowny Panie,
  Producentem wymieników jest szwedzka firma HEATEX, natomiast ich dystrybutorem w Polsce jest firma ALUCOLOR Sp. z o.o. z Rumii.
  Więcej informacji na stronie: http://www.wentylacja.com.pl/firmy/firmy.asp?ID=106
  Pozdrawiamy
  Redakcja www.wentylacja.com.pl