EPMA 2.0 i EMPA 4.0 to nowej generacji płaskie kolektory słoneczne, które w 2011 roku zostały nagrodzone statuetką Złotego Instalatora. To prestiżowe wyróżnienie otrzymują nowoczesne produkty o najwyższych walorach użytkowych i estetycznych, jak również energooszczędne w użytkowaniu.

Aluminiowe kolektory Immergas – najwyższa jakość potwierdzona nagrodą Złotego Instalatora
W odróżnieniu od innych producentów, Immergas Polska opracował nowatorski typ kolektora, w którym absorber wraz z wężownicą odbierającą ciepło wykonano w 100% z aluminium. Dodatkowo wężownica umieszczona pod powierzchnią absorbera, została ułożona meandrycznie. Wszystko to sprawia, że nowe kolektory Immergas zapewniają niezwykle skuteczny odbiór ciepła, uzyskując sprawność optyczną na poziomie no = 80,9%. Dane te zostały potwierdzone przez niezależny Instytut TUV Rheinland Immissionsschutz und Energiesysteme Gmbh w Kolonii. Według przeprowadzonych tam badań średnioroczna wydajność kolektora EPMA 2.0 jest nie mniejsza niż 525 kWh/(m2/rok), a w najkorzystniejszych warunkach może uzyskać 742 kWh/(m2/rok). Te parametry spowodowały także, że kolektor Immergas EPMA 2.0, jako pierwszy kolektor w 100% aluminiowy, uzyskał prestiżowy certyfikat Solar Keymark, który jest jednym z wymogów otrzymania 45% dotacji na instalację kolektorów słonecznych.
Wyróżnikami nowej generacji kolektorów Immergas są rama i szyba. Rama aluminiowa w odróżnieniu od innych producentów wykonana jest z jednego, wyginanego profilu. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność spawania narożników i gwarantuje najwyższą szczelność. Szyba solarna wyklejana i zabezpieczona specjalnym zatrzaskiem, zapewnia bardzo dużą sztywność i wytrzymałość mechaniczną, którą potwierdza test obciążenia kolektora samochodem.
Na bazie kolektora EPMA 2.0 powstały kompletne zestawy do zastosowania w budownictwie jednorodzinnym. Są to zestawy z dwoma i trzema kolektorami oraz 200 i 300l. zasobnikami ciepłej wody. Dodatkowo układ meandryczny zastosowany w naszych kolektorach pozwala na łączenie ich do 10 kolektorów w jednej baterii, co sprawia, że poza instalacjami domowymi idealnie nadają się do budowania większych instalacji solarnych. Odpowiedzią na potrzeby dużych inwestycji jest także wielkopowierzchniowy kolektor EPMA 4.0.
Bardzo ważnym aspektem w propagowaniu techniki solarnej przez Immergas są przystępne ceny zarówno samych kolektorów jak również gotowych zestawów. Nasi klienci dodatkowo mają dostęp do materiałów, dokumentów i symulacji pomagających uzyskać dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.