PlantVisorPRO2 Carel to system zdalnego zarządzania i monitoringu instalacji HVAC.

Alfaco Polska: Nowy PlantVisorPRO2
PlantVisorPRO2 jest kompletnym rozwiązaniem do zarządzania średnimi i dużymi instalacjami chłodniczymi, klimatyzacyjnymi i wentylacyjnymi. Nowa wersja gwarantuje pełne monitorowanie i nadzór nad instalacjami z wykorzystaniem bardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu.


Produkt spełnia swoje zadanie zarówno w dużych, jak i niewielkich obiektach − od optymalizacji i sterowania dużymi supermarketami po monitorowanie małych budynków. Nowa platforma sprzętowa jest bardziej wydajna od poprzedniej. Zostały zintegrowane wszystkie bezpośrednie podłączenia wymagane do instalacji systemu. Dzięki temu typowa konfiguracja PlantVisorPRO2 jest o wiele prostsza i szybsza od dotychczas stosowanej.

PlantVisorPRO2:
PlantVisorPRO2 Carel

* W zależności od modelu.Dlaczego warto wybrać PlantVisorPRO2?
- korzysta z bezpiecznych protokołów internetowych, dane są zapisywane w bazie danych (gwarantując niezawodność i możliwość przenoszenia);
- łatwy w obsłudze zarówno w zakresie konfiguracji jak i dostępu do parametrów poszczególnych urządzeń;
- kompatybilny z wszystkimi produktami firmy CAREL dla klimatyzacji i chłodnictwa, łatwo modyfikowalny w zależności od potrzeb;
- centralizuje kontrolę i zarządzanie nad złożonymi systemami tj. chłodnictwo komercyjne i przemysłowe, wentylacja i klimatyzacja;
- upraszcza zarządzanie HACCP, generując raporty i wykresy temperatur oraz alarmów;
- zapewnia zarządzanie alarmami oraz automatyczne informowanie o awariach wybranych osób z obsługi technicznej;
- łatwa instalacja systemu na obiekcie dzięki rozwiązaniu typu plug&play.

Nowy PlantVisorPRO2:
■ Certyfikaty: CE directive − 2004/108/EC (EMC), 2006/95/EC (LVD), RoHS directive − (2002/95/EC (RoHS);
■ konwertery umożliwiające bezpośrednie podłączenie sieci RS 485;
■ rozbudowane funkcje kalendarza;
■ rozbudowane funkcje kontroli wydajności urządzeń (zarówno pojedynczych, jak i grup);
■ analizowanie poboru energii.


System monitoringu PlantVisorPRO
System pełnej kontroli (zarządzanie alarmami, uruchomienie i eksploatacja, monitoring i oszczędność energii) dla średnich oraz dużych instalacji HVAC/R, oparty na komputerze PC (maks. 300 sterowników).
PlantVisorPRO2 wyposażony jest w intuicyjny, efektowny i przyjemny interfejs nawigacyjny, ze wszystkimi narzędziami nowoczesnego programu nadzoru takimi jak: relacyjna baza danych, profilowanie użytkowników wraz z kontrolą dostępu, protokół XML do wymiany danych między aplikacjami, Modbus®, protokół TCP/IP, interfejs WWW.
PlantVisorPRO2 jest idealnym rozwiązaniem dla dużych systemów, gdzie mogą występować również urządzenia innych producentów. Ponadto system jest łatwy w konfiguracji, dzięki automatycznemu rozpoznawaniu urządzeń pracujących w instalacji oraz wstępnej konfiguracji rejestratora danych i alarmów.
Monitoring i funkcje zarządzania zużyciem energii, raporty HACCP, zarządzanie alarmami, połączenie lokalne i zdalne, harmonogram działań i sterowanie urządzeń lub grup urządzeń, charakteryzują i dopełniają funkcje systemu PlantVisorPRO2.
System PlantVisorPRO2 dostępny jest w dwóch wykonaniach - wersja Touch, oparta na komputerze PC ze zintegrowanym ekranem dotykowym, będąca kompletnym zestawem do instalacji na obiekcie, lub alternatywna wersja Box, zapewniająca bardziej uniwersalny montaż w zależności od wymagań, przeznaczona do współpracy ze standardowymi urządzeniami peryferyjnymi tj. monitor, klawiatura, mysz, itp.
PlantVisorPRO2 i PlantWatchPRO są zgodne z wymogami rozporządzenia UE 37/2005 z dnia 12 stycznia 2005 r., z normą EN 12380 dla rejestratorów temperatury dla transportu, przechowywania i dystrybucji schłodzonej, mrożonej, głęboko mrożonej/szokowo mrożonej żywności i lodów. PlantVisorPRO2 jest również zgodny z normą EN13485.
Źródło: Alfaco Polska Sp. z o.o.